Klonlanmış IMEI'li cihaz ithalatçı firma bulunamadığı için düzeltilemiyor

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
Telefonumun IMEI'si başka bir cihaza kopyalanmış ve BTK'ı aradığımda aldığım yer ile iletişime geçmemi istiyor. Aldığım yer ise ithalatçı firmaya yönlendiriyor ve firma (C1 international telekomünikasyon iithalat ihracat san. Ve tic. LTD sti) internet üzerinde telefon numarası gözükmüyor. Olan adresinde ise şirket bulunmuyor.

BTK bu şirketin bulunmadığına dair şikayetçi olabileceğimi söylüyor ama normalde olayı çözmesi gereken BTK değil mi?

IMEI kendi telefon numarama bağlanıp başka cihaza bağlanmamasını sağlanabiliniyormuş. Bunun için uğraşıyorum. Acaba nasıl adınlar izlemem gerekiyor?

Cihazın üreticisini arayarak gerekli belgeleri kendilerine gönderirsen durumu çözüyorlar. Benzer durum başıma geldi. J6+ 32GB için. SAMSUNG TÜRKİYE'Yİ ARADIM durumu izah edince bir form gönderdiler tarafıma. İlgili alanları doldurup kendilerine kargo ile yolladım. Belgeler kendilerine ulaştığında 2 gün sonra cihazım tek bir hat için açıldı. Ardından e Devlet'e girdim. Kayıtlı cihazlar bölümünde cihazımı gördüm. Numara değişikliği için e devleti kullanıyorum. Her değişiklikte 48 saat bekletiyor sadece. Umarım Faydalı olabilmişimdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı