"KMODE EXCEPTION NOT HANDLED" hatası

Osman Efe Akın

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corshair Vengance 8 GB LPX 2400mHz, Ballistix 8GB 3000mHz
SSD veya HDD modeli
Biostar 480GB 2.5" SSD
Ekran kartı
Asus RX580 8GB OC
Anakart
Gigabyte A320 S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500x 6 Core
Oyun oynarken birden mavi ekran geldi ve bu hata ile karşılaştım. Tanıdığım birine götürdüğümde "ramlerden" dedi ve değiştirdi. Aynı hatayı tekrardan alıyorum. Minidump dosyaları ektedir.

Öncelikle BIOS güncellemesi ile başlayalım. Bu anakart modelinde 3 adet revizyon sürümü mevcut. Hangi revizyon sürümü olduğunu öğrenmek için anakartınızın üzerine bakabilirsiniz. Gördüğüm kadarıyla bu modelde revizyon sürümü köşede yazıyor. BIOS sürümünüze bakacak olursak revizyon sürümü 3.0 gibi gözüküyor ancak riske atmak istemiyorum. Hangi revizyon sürümü olduğunu belirtin. Eğer dediğim gibi 3.0 ise, aşağıdaki linkten F3 sürümünü indirip BIOS'unuzu güncelleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp aşağıdaki linkten işletim sisteminize uygun olan 22.5.1 WHQL sürümü kurun.

Eğer yukarıda yazmış olduğum gibi revizyon sürümünüz 3.0 ise aşağıdaki bağlantıdan ses sürücülerinizi güncelleyin.

Son olarak HD Tune Pro ile tüm disklerinize Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan uygulayıp, sonuçlara ek olarak Health sekmelerini paylaşmanızı isteyeceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…