Çözüldü KMODE EXCEPTION NOT HANDLED Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yaman Aras

Hectopat
Daha fazla  
Her oyuna girdiğimde ayrı bir sorun ile karşılaşıyorum. Çoğunlukla KMODE EXCEPTION NOT HANDLED hatası alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, ben de bu hatayı alıyordum. Hatta aynı senin gibi farklı mavi ekran hataları da oluyordu. Murat Beyin yardımıyla sorunu bulduk sağolsun. RAM değişimi yaptım sorun düzeldi.
Oyuna girdiğinde RAM kullanımı arttığından RAM'in sorunlu kısmı kulllanıldığında mavi ekran alıyor olabilirsin. Memtest86 ile RAM'lerini test et. Test sonucunda Error kısmında 0 yazmıyorsa RAM'lerinde çok büyük ihtimalle sıkıntı vardır. Çift kanal kullanıyorsan ikisini ayrı ayrı test etmende fayda var.
Merhaba, ben de bu hatayı alıyordum. Hatta aynı senin gibi farklı mavi ekran hataları da oluyordu. Murat Beyin yardımıyla sorunu bulduk sağolsun. RAM değişimi yaptım sorun düzeldi.
Oyuna girdiğinde RAM kullanımı arttığından RAM'in sorunlu kısmı kulllanıldığında mavi ekran alıyor olabilirsin. Memtest86 ile RAM'lerini test et. Test sonucunda Error kısmında 0 yazmıyorsa RAM'lerinde çok büyük ihtimalle sıkıntı vardır. Çift kanal kullanıyorsan ikisini ayrı ayrı test etmende fayda var.

Çözüm
Nasıl Çözüldü çözümü hakkında bilgi verir misin?

Sorun herzaman donanımsal olmayabiliyor.
Aynı mavi ekran hata kodunu bende yaşamıştım ama sorun donanımsal değildi.
Driver çakışması olabilir veya BIOS güncel değilse BIOS'u güncelle.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı