KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran hatası

jakomate

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi günler dilerim, öncelikle sorunumu anlatmak ile başlayayım. Bir ay önce işlemci RAM anakart gibi parçalarımı upgrade ettim, eski bilgisayar parçalarım ile de son zamanlarda mavi ekran hatası almaya başlamıştım artık ömürleri değiştirdiği için parçaları değiştirdim.

Ne yazık ki çok fazla sayıda mavi ekran hatası alıyorum, bilgisayar masaüstünde boştayken alıyorum, Chrome'da bir sekmeye tıklayınca alıyorum, Word kullanırken bile mavi ekran hatası almaktayım. Teker teker donanımları çıkartıp hard diskleri, SSD'lerimi her bir donanımımı söküp denediğim halde gene mavi ekran yiyorum.

Windows Update'lerim yapılı, en güncel driverler kurulu, Realtek Audio'yu kaldırdım gene çözüm bulamadım. Memtest86'yı iki kere yaptım herhangi bir sorun çıkmadı, temiz kurulum yaptım gene düzeltemedim, overclock kullanmıyorum, sadece RAM'lerim 3200 MHz'de çalışmakta XMP devrede. Yabancı kaynaklarda her yerde araştırmama rağmen hiçbir çözüm bulamadım sürekli dosyaları temizleyip hatayı düzeltmeye çalıştığım içinde elimde sadece dün geceden beri olan 3 tane minidump dosyam bulunmakta şimdi sizlere onları yükleyeceğim. Yardımlarınız uğraşlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

AMD Ryzen 5 3.6GHz 7 65W işlemci
Gigabyte B450M S2H anakart.
G.Skill 16 GB (2x8GB) flare X 3200MHz CL16 DDR 4 Dual kit RAM.
ASUS GeForce GTX 1050 Ti Expedition.
XPG 256 GB Spectrix S40G gen 3x4 M.2 SSD.
WD 1 TB hard disk.
600W PSU (markasını bilmiyorum)

Arkadaşlar minidump dosyalarım ise ektedir , eğer paylaşamadıysam minidump dosyalarımı beni uyarmanız halinde tekrar yüklemeye çalışacağım sabah hata verdiği için emin olamıyorum. Herkese teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    75,9 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
XMP devre dışı bırak ve öyle Memtest86 testi yapın. Sonuçları bizle paylaşın.

Ekran kartın sürücün güncel mi güncel değil ise dediklerimi yapın.

En başta DDU ile var olan sürücünü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinde en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir.

"DISM" rehberini uygula.

Beta sürümlü bir BIOS kullanıyorsunuz. Bunu F51 sürümüne çekin. Adı üstünde beta yani daha üstünde çalışılıyor.

HDD'nizi HDD Sentinel ve HD Tune ile test yapın. Sonuçları bizle paylaşın.

Arkadaşlar herkese iyi günler dilerim, öncelikle sorunumu anlatmak ile başlıyayım. Bir ay önce işlemci RAM anakart gibi parçalarımı upgrade ettim, eski bilgisayar parçalarım ile de son zamanlarda mavi ekran hatası almaya başlamıştım artık ömürleri değiştirdiği için parçaları değiştirdim.

Ne yazık ki çok fazla sayıda mavi ekran hatası alıyorum, bilgisayar masaüstünde boştayken alıyorum, Chrome'da bir sekmeye tıklayınca alıyorum, Word kullanırken bile mavi ekran hatası almaktayım. Teker teker donanımları çıkartıp hard diskleri, SSD'lerimi her bir donanımımı söküp denediğim halde gene mavi ekran yiyorum.

Windows Update'lerim yapılı, en güncel driverler kurulu, Realtek Audio'yu kaldırdım gene çözüm bulamadım. Memtest86'yı iki kere yaptım herhangi bir sorun çıkmadı, temiz kurulum yaptım gene düzeltemedim, overclock kullanmıyorum, sadece RAM'lerim 3200 MHz'de çalışmakta XMP devrede. Yabancı kaynaklarda her yerde araştırmama rağmen hiçbir çözüm bulamadım sürekli dosyaları temizleyip hatayı düzeltmeye çalıştığım içinde elimde sadece dün geceden beri olan 3 tane minidump dosyam bulunmakta şimdi sizlere onları yükleyeceğim. Yardımlarınız uğraşlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 7 65W işlemci.
Gigabyte B450M S2H anakart.
G.Skill 16 GB (2x8GB) flare X 3200MHz CL16 DDR 4 Dual kit RAM.
ASUS GeForce GTX 1050 Ti Expedition.
XPG 256 GB Spectrix S40G gen 3x4 M.2 SSD.
WD 1 TB hard disk.
600W PSU (markasını bilmiyorum)

Arkadaşlar minidump dosyalarım ise ektedir, eğer paylaşamadıysam minidump dosyalarımı beni uyarmanız halinde tekrar yüklemeye çalışacağım sabah hata verdiği için emin olamıyorum. Herkese teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    75,9 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Her birisini teker teker denedim ve yaptım ne yazık ki bunlar sorunu çözmeme etki etmedi denemediğim bir şey kalmadı diye düşünüyorum XMP kapalı kullandığım halde bile hata almaya devam ettim o yüzden tekrardan açtım. Minidump dosyalarını açıp bakamadığım için daha ayrıntılı bilgi veremiyorum size de sizinle paylaştım yeni konu açarak.

minidump dosyalarım arkadaşlar.

Son düzenleme:

Dostum açtım dosyaları, erişime ilgin için teşekkür ederim.
Dün akşam temiz kurulum yapıp hiçbir IObit programını kurmadım belki sorun bunlardan kaynaklıdır diye yaklaşık20.00'den beri açıktı bilgisayar saat 16.30 civarı kendini kapattı. Yeni minidump dosyasını da bırakayım.

Son düzenleme:
"MİNİDUMP" ve Yeni klasör (3) yeni aldığınız minidumplar mı? Bunları yapın.

En başta DDU ile ekran kartı sürücünü sil. Sonra aşağıda verdiğim ekran kartı sürücüsünü indir.

BIOS sürümünü F51 sürümüne geçin. F60C daha beta gibi bir şey.

Bir ethernet adaptörü kullanıyor musunuz?

Ethernet adaptörü kullanmıyorum hayır. Evet minidump dosyalarım belirtilenler. DDU ile silmeyi deniyeyim birazdan sizi bilgilendireceğim. Teşekkürler.
İyi akşamlar , DDU ile ekran kartını kaldırdım sizin attığınız driver'ı kurdum. BİOS sürümümü F51e tekrar geri çektim. Sorunu çözüldü olarak işaretlemiyorum bir kaç gün bilgisayarı hiç kapatmadan böyle deneyeceğim. İlgin ve anlayışın için çok teşekkür ederim 👍

Son düzenleme:
Teşekkürler dostum, bende onu düşünüyordum paylaşacağım ama umarım bu sorun burada son bulur. Herhangi bir oyunda sıkıntı yaşamıyorum bilgisayar boştayken veya Chrome ya da Word kullanırken herhangi bir şeye tıklayınca aniden kendisini kapatıyor çok araştırdım bu ''ntoskrnl.exe+3F5210" hatayı ve denilen yapılan her şeyi çok fazla sayıda denedim ama son bulmadı. Sana tekrardan ilgin ve sabrın için çok teşekkür ediyorum.
Merhaba, az önce 00.50 civarı tekrardan mavi ekran hatası ile karşılaştım sebebini ne yazık ki hala bilmiyorum. Son minidump dosyamı linke bırakıyorum. Teşekkür ederim.

27 Kasım 2020 tarihli BSOD (mavi ekran) hatalarım.
Hatanın kaynağını bulduğumu düşünüyorum windgb ile minidump dosyalarımı açtığım sırada gözüme bir şey çarptı;

PROCESS_NAME: Battle.net.exe.

SYMBOL_NAME: Nt! Kipagefault+469.

MODULE_NAME: NT.

IMAGE_NAME: ntkrnlmp.exe.

IMAGE_VERSION: 10.0.19041.630.

STACK_COMMAND:. Thread;. Cxr; KB.

BUCKET_ID_FUNC_OFFSET: 469.

FAILURE_BUCKET_ID: AV_NT! Kipagefault.

Galiba mavi ekran sorunumun sebebi ne donanımsal ne de yazılımsal bir hata, battle.net Launcher'ı'nın hata verdiğini düşünüyorum aşağıdaki linke güncel minidump dosyalarımı aşağıya bırakıyorum.

En güncel minidumpları aşağıya bırakıyorum bu sefer çok garip bir hata aldım.

PROCESS_NAME: LeagueClientUxRender.exe
MODULE_NAME: hardware
IMAGE_NAME: hardware_ram

Son düzenleme:

Geri
Yukarı