Çözüldü KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

zaboomafoo

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul
Bu sistem günde az birkaç kere düzenli olarak mavi ekran hatası veriyor oyun oynarken falan değil yani işlemciyi vs. yok binmesinden kaynaklanmıyor. Bellekleri test ettim, disklerde hata yok, Secure Erase ile yeniden Windows kuruldu, sistem sökülüp yeniden montaj edildi. Ama sonuç yine aynı bir de arada sırada anakart açılırken bu hatayı veriyor, varsayılan ayarlara geri dönüyor. Sorun ne anlayamıyorum, her mavi ekran hata kodunu şu ana kadar aldı neredeyse. İşin içinden çıkılmıyor.

minidump.rar minidump dosyalarına buradan bakabilirsiniz.

Sistem özellikler şu şekilde;

i9-9900K - RTX 2070 Ventus - Z390 MSI MPG Gaming Edge - 16 GB RAM.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-27 at 10.23.34.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-27 at 10.23.34.jpeg
    59,3 KB · Görüntüleme: 44
Çözüm
Yukarıdakilere ek olarak.
XMP kapalı şekilde Memtest86 yapın.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp WHQL sürümü yükleyin.

Deneyip haber vereceğim.
Yukarıdakilere ek olarak.
XMP kapalı şekilde Memtest86 yapın.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp WHQL sürümü yükleyin.
Memtest yaptım orada sorun yok. Ama yüklediğim sürücü WHQL mi onu hatırlamıyorum.
Çipset sürücüsünü güncelleyin. Sonra BIOS'u güncelleyin. Bu güncellemeleri yaptıktan sonra BIOS'u varsayılan ayarlara döndürün.

Ek MSI ve Razer yazılımlarını kaldırın. OC yapmış mıydınız?
OC yok.

Büyük ihtimalle WHQL'dir, NVIDIA'nın isteğe bağlı sürücü yayınladığını görmedim. Bu arada dosyaları şimdi biraz daha detaylı inceleme fırsatı buldum, sorun işlemcide görünüyor. BIOS ve çipset güncellemesi büyük ihtimalle hakkından gelir bunun, belirttiğim sırada yapmanız önemli ama.

OC yaptınız mı diye sormuştum, cevap vermediniz. BIOS sıfırlayınca OC ayarı da silinecektir. Yapıyorduysanız da yapmayın. Şimdi cevap vermişsiniz, tamamdır :)

Geri
Yukarı