Çözüldü KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Metheus_48

Femtopat
Daha fazla  
Sistem:
Windows 10 Pro.
Gigabyte B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart.
Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
2 X XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
AMD Ryzen 5 3500 mpk 3.6GHz 16MB önbellek 6 çekirdek AM4 işlemci.
Seagate 480GB Barracuda Q1 SATA 3.0 2.5" SSD (550 MB okuma / 500 MB yazma)
minidump, yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
1) BattlEye kaldırın.

2) XIGNCODE3 System Guard yazılımını kaldırın. (PUBG ile geliyordu bir ara.)

3) Sisteme bağlı bir aygıt var ve sorun çıkartmış. Aygıtınızın donanım kimliği USB\VID_046D&PID_C092 ve Logitech ürünü olması muhtemel. Çevre birimi olarak Logitech kullanıyor musunuz?

4) DDU işlemini yaptınız mı? Yapmadıysanız yapmanız gerek. Yaptıysanız lütfen en güncel sürücüden bir önceki WHQL sürücüyü kurmayı deneyin.
B450M S2H | Anakart | GIGABYTE ses, ağ, USB, yonga seti sürücülerini indir veya güncelle linki burada. F52 kullanıyorsun BIOS sürümü olarak. F60'a güncelle.
F61a'ya güncelleme. BattlEye kaldır. Kaspersky kaldır. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi DDU ile sürücülerini kaldırıp WHQL sertifikalı bir sürüm kur. XMP de kapat.

B450M S2H | Anakart | GIGABYTE ses, ağ, USB, yonga seti sürücülerini indir veya güncelle linki burada. F52 kullanıyorsun BIOS sürümü olarak. F60'a güncelle.
F61a'ya güncelleme. BattlEye kaldır. Kaspersky kaldır. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi DDU ile sürücülerini kaldırıp WHQL sertifikalı bir sürüm kur. XMP de kapat.
Öncelikle teşekkürler. BIOS'u F60'a güncelledim. Kaspersky kaldırdım. Sürücüleri de güncelledim. Ancak BattlEye ne olduğunu bilmiyorum. İnternetten araştırıp baktığımda oyunlar için anti-cheat olduğunu öğrendim. FACEIT için bir anti cheat yüklüydü onu kaldırdım. XMP'yi de kapattım. DDU benim daha önce kullandığım bir şey değil ve sadece ekran kartı sürücüsünü mü kaldıracağım. WHQL sertifikalı sürümden kastınız nedir ben onu da anlamadım. Kusura bakmayın biraz açabilir misiniz?

Ufak bir araştırma yaptım ve NVIDIA sürücümü kaldırdım. Tekrardan NVIDIA'nın sitesinden en güncel ekran kartı sürücüsünü yükledim. Umarım bahsettiğiniz şey budur. Bu yüklediğim sürücü WHQL sertifikalı bir sürücüdür herhalde, değil mi?

Öncelikle teşekkürler. BIOS'u F60'a güncelledim. Kaspersky kaldırdım. Sürücüleri de güncelledim. Ancak BattlEye ne olduğunu bilmiyorum. İnternetten araştırıp baktığımda oyunlar için anti-cheat olduğunu öğrendim. FACEIT için bir anti cheat yüklüydü onu kaldırdım. XMP'yi de kapattım. DDU benim daha önce kullandığım bir şey değil ve sadece ekran kartı sürücüsünü mü kaldıracağım. WHQL sertifikalı sürümden kastınız nedir ben onu da anlamadım. Kusura bakmayın biraz açabilir misiniz?

Ufak bir araştırma yaptım ve NVIDIA sürücümü kaldırdım. Tekrardan NVIDIA'nın sitesinden en güncel ekran kartı sürücüsünü yükledim. Umarım bahsettiğiniz şey budur. Bu yüklediğim sürücü WHQL sertifikalı bir sürücüdür herhalde değil mi?

Evet öyle. Gözlem yapın hata alırsanız yeni dosyalara bakarım.

Sistem:
Windows 10 Pro.
Gigabyte B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart.
Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
2 X XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
AMD Ryzen 5 3500 mpk 3.6GHz 16MB önbellek 6 çekirdek AM4 işlemci.
Seagate 480GB Barracuda Q1 SATA 3.0 2.5" SSD (550 MB okuma / 500 MB yazma)
minidump, yardımcı olursanız sevinirim.

Mavi ekran nasıl geldi anlatır mısın?

Mavi ekran nasıl geldi anlatır mısın?
Ben mavi ekran hatalarını genelde film izlerken ya da ders kaydı izlerken aldım. Oyun oynarken mesela hiç aldığım olmadı. Yani video izlerken ya da Twitch'te canlı yayın izlerken hatalar aldım hep.
Dediğini yaptım bu arada. Şu anlık bir mavi ekran hatası almadım. Aldığım zaman tekrar minidump dosyamı paylaşırım. Teşekkürler.
minidump 3 bir mavi ekran hatası daha aldım.
minidump 4
Ben mavi ekran hatalarını genelde film izlerken ya da ders kaydı izlerken aldım. Oyun oynarken mesela hiç aldığım olmadı. Yani video izlerken ya da twitch te canlı yayın izlerken hatalar aldım hep.

Dediğini yaptım bu arada. Şu anlık bir mavi ekran hatası almadım. Aldığım zaman tekrar minidump dosyamı paylaşırım. Teşekkürler.

minidump 3 bir mavi ekran hatası daha aldım.

minidump 4
@The G.O.A.T

Sistem:
  • Windows 10 Pro.
  • Gigabyte B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart.
  • Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
  • 2 X XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
  • AMD Ryzen 5 3500 mpk 3.6GHz 16MB önbellek 6 çekirdek AM4 işlemci.
  • Seagate 480GB Barracuda Q1 SATA 3.0 2.5" SSD (550 MB okuma / 500 MB yazma)
  • XPG 1TB Gammix S50 Lite PCI-e GEN4x4 M.2 SSD (3900 MB Okuma / 3200 MB Yazma)
Yaklaşık 4 ay önce bu sistemi topladım ve ilk günden bu yana mavi ekran hatalarıyla uğraşıyorum. Burada bir sürü konu açmama rağmen hiçbirinde bir çözüme ulaşamadım. Format atmak dışında çoğu şeyi denedim. En son çare format da atacağım gibi görünüyor. Sizinle yakın zamanda aldığım mavi ekran hatalarını paylaşacağım. minidump Yardımcı olabilmeniz dileğiyle...

1) Sürekli sürücü ile ilgili hatalar var. Sürücüleri DDU ile komple kaldırın, ardından en güncel olanları yükleyin. (Bu adımı yapmışsınız.)

2) İki dosyada RAM ile ilgili bir hata gördüm. RAM'lerini tek tek Memtest86 ile tara. (Tek slot olarak taratın ikisini de.)

Bu adımlar dışında bir çözüm göremedim ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı