Çözüldü KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Metheus_48

Femtopat
Daha fazla  
Sistem:
Windows 10 Pro.
Gigabyte B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart.
Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
2 X XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
AMD Ryzen 5 3500 mpk 3.6GHz 16MB önbellek 6 çekirdek AM4 işlemci.
Seagate 480GB Barracuda Q1 SATA 3.0 2.5" SSD (550 MB okuma / 500 MB yazma)
minidump, yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
1) BattlEye kaldırın.

2) XIGNCODE3 System Guard yazılımını kaldırın. (PUBG ile geliyordu bir ara.)

3) Sisteme bağlı bir aygıt var ve sorun çıkartmış. Aygıtınızın donanım kimliği USB\VID_046D&PID_C092 ve Logitech ürünü olması muhtemel. Çevre birimi olarak Logitech kullanıyor musunuz?

4) DDU işlemini yaptınız mı? Yapmadıysanız yapmanız gerek. Yaptıysanız lütfen en güncel sürücüden bir önceki WHQL sürücüyü kurmayı deneyin.
Aşağıdaki rehberleri uygulayın. DISM'in ilk 3 komutunu uygulamalısınız.

Ayrıca Vanguard'ı kaldırın ve tekrar kurun.

minidump 5 dediğiniz adımları uyguladım ancak yeni mavi ekran hataları alıyorum.

1) BattlEye kaldırın.

3) Sisteme bağlı bir aygıt var ve sorun çıkartmış. Aygıtınızın donanım kimliği USB\VID_046D&PID_C092 ve Logitech ürünü olması muhtemel. Çevre birimi olarak Logitech kullanıyor musunuz?

4) DDU işlemini yaptınız mı? Yapmadıysanız yapmanız gerek. Yaptıysanız lütfen en güncel sürücüden bir önceki WHQL sürücüyü kurmayı deneyin.

Çözüm
1) BattlEye kaldırın.

Şimdi bilgisayarda PUBG yüklü ve dediğiniz ilk 2 madde PUBG'yi indirince otomatik mi iniyor? Çünkü denetim masasında görünmüyor. İlk 2 maddeyi yapmak için PUBG'yi mi silmem gerek? 3. Maddeye gelirsek mouseum Logitech. Mouse sorun çıkarttıysa nasıl çözebilirim? Son olarak da DDU işlemini bilgisayara format atmadan önce yapmıştım ama bir işe yaramamıştı sonra da format attım zaten format da işe yaramamış gibi görünüyor. RAM ve SSD'ler de temiz. Test yaptım. Bir türlü alamadım bu sorunu 5 ay oldu PC'yi alalı 5 aydır mavi ekranla uğraşıyorum.

Logitech'in yazılımı yüklüyse kaldırın çünkü şu an sisteminizde yüklü olan modülleri hatırlamıyorum. Ek olarak DDU ile kaldırıp WHQL sürücü kurmayı denemelisiniz. Son olarak PUBG'nin dosya yolunda Anti-Cheat yazılımları olması gerek. Oradaki Anti-Cheat yazılımlarını kaldırmalısınız.
Ek olarak sorunun devamı halinde PUBG oynamayın ve sistemi bir de öyle gözlemleyin.

Logitech'in yazılımı yüklüyse kaldırın çünkü şu an sisteminizde yüklü olan modülleri hatırlamıyorum. Ek olarak DDU ile kaldırıp WHQL sürücü kurmayı denemelisiniz. Son olarak PUBG'nin dosya yolunda Anti-Cheat yazılımları olması gerek. Oradaki Anti-Cheat yazılımlarını kaldırmalısınız.
Ek olarak sorunun devamı halinde PUBG oynamayın ve sistemi bir de öyle gözlemleyin.

Tamamdır. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp en son sürümü yükledim. Bir süre gözlemleyip sorun devam ederse PUBG'yi silerim. Bir de öyle bakacağım. Logitech yazılımı yüklü değil zaten şu an. Teşekkürler.

PUBG'yi sildim ancak hala hatalar devam ediyor. Hiçbir azalma olmadı. minidump 6 bunlar yeni hatalar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı