KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED Mavi Ekran Hatası

darkeagle1903

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar. Laptop bayağıdır durup durup mavi ekran hatası veriyor. İlk hata "video error" diye bir hataydı, ekran kartlarını komple kaldırıp tekrar temiz kurulum yaptım, düzeldi. Bayağıdır sorun yoktu fakat şimdi de "KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED" diye mavi ekran hatası vermeye başladı. Bunun çözümü var mıdır? İnternette arattım fakat pek bir şey bulamadım.
İkinci sorun ise oyunlarda vs. hiçbir sorun yok fakat kapatıp masaüstüne dönüyorum, yaklaşık 30-60 saniye sonra bilgisayar kilitlenip kalıyor, masaüstünde. Komple yeniden başlatmam gerekiyor. Bunun bir çözümü var mıdır?

Laptop özellikleri: i5-6300HQ, 12 GB RAM, GTX950M, 1 TB HDD, 250 GB SSD (Windows, SSD'ye kurulu ve yeni aldım.).

Minidump linki: Yeni klasör.rar

İlk kez paylaştım. Umarım gizli değildir link.

Intel grafik sürücünüzü güncelleyin.
Ek olarak CMD yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow komutunu girer misiniz?

Hocam onları (NVIDIA + Intel) komple kaldırıp temiz kurulum yapmıştım. Şu an hepsi güncel. Bu dediğiniz taramaları Microsoft sitesinden bakarak yapmıştım 2 şekilde taratmıştım. Tekrar tarattım ve ''Windows Resource Protection did not find any integrity violations.'' yazısı çıktı.

Oyunlarda NVIDIA grafik kartınızı kullanıyorsunuz bu yüzden oyunlarda sorun yok. Masaüstüne geçince NVIDIA kartı yormamak için dahili grafik kartına geçiliyor ve mavi ekran verdirtiyor. Link vermek isterdim ancak yanlış link verip bilgisayarınızı bozmak istemiyorum bu yüzden başka arkadaşlar verirse güzel olur. Mavi ekransız günler diliyorum.

Oyunlarda NVIDIA grafik kartınızı kullanıyorsunuz bu yüzden oyunlarda sorun yok. Masaüstüne geçince NVIDIA kartı yormamak için dahili grafik kartına geçiliyor ve mavi ekran verdirtiyor. Link vermek isterdim ancak yanlış link verip bilgisayarınızı bozmak istemiyorum bu yüzden başka arkadaşlar verirse güzel olur. Mavi ekransız günler diliyorum.

Anladım hocam teşekkür ederim. Peki bu kitlenme sorunu neden olabilir? O da Intel kaynaklı olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı