KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED Mavi Ekran Hatası

darkeagle1903

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar. Laptop bayağıdır durup durup mavi ekran hatası veriyor. İlk hata "video error" diye bir hataydı, ekran kartlarını komple kaldırıp tekrar temiz kurulum yaptım, düzeldi. Bayağıdır sorun yoktu fakat şimdi de "KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED" diye mavi ekran hatası vermeye başladı. Bunun çözümü var mıdır? İnternette arattım fakat pek bir şey bulamadım.
İkinci sorun ise oyunlarda vs. hiçbir sorun yok fakat kapatıp masaüstüne dönüyorum, yaklaşık 30-60 saniye sonra bilgisayar kilitlenip kalıyor, masaüstünde. Komple yeniden başlatmam gerekiyor. Bunun bir çözümü var mıdır?

Laptop özellikleri: i5-6300HQ, 12 GB RAM, GTX950M, 1 TB HDD, 250 GB SSD (Windows, SSD'ye kurulu ve yeni aldım.).

Minidump linki: Yeni klasör.rar

İlk kez paylaştım. Umarım gizli değildir link.

İntel HD Graphics sürücüsü sorun çıkartmış. Güncellediyseniz tamamdır.

Rehber videosu mevcut.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Olay görüntüleyicisi raporunu paylaşır mısın?

Intel HD Graphics sürücüsü sorun çıkartmış. Güncellediyseniz tamamdır.

Rehber videosu mevcut.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Paylaşayım hemen. Yönetim olayları kısmı mı yoksa Windows günlükler kısmı mı?
Düzenleme: Yönetim olayları, uygulama ve sistem hatalarını ekledim şimdi.

Intel HD Graphics sürücüsü sorun çıkartmış. Güncellediyseniz tamamdır.

Rehber videosu mevcut.

Hocam bir de ek olarak videoya baktım şimdi fakat bende bu kadar sonuç çıktı hangisini indirmem gerekiyor? Sürücüm 2016 sürümlü gözüküyor çok eski.
Düzenleme: En üstekini indirdim ''yüklemekte olduğunuz sürücü bu bilgisayar için doğrulanmamış hatası verdi'' daha sonra 15.45'i indirdim aynı hatayı ona da verdi. Anlamadım yanlış yerden mi bakıyorum.

Windows Update tarafında isteğe bağlı olarak bunlar var. Fakat emin olamadım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-04-30 121902.png
    Ekran görüntüsü 2021-04-30 121902.png
    58,4 KB · Görüntüleme: 19
1619775624146.png

Aslında hata vermemesi lazım. İ5 6300HQ listede mevcut.

En başta indirdiğiniz sürücü bu olmalı.
Download Intel® Graphics - Windows® 10 DCH Drivers

Ben biraz araştırdım hatayı. Technopat bunla alakalı video yapmış.

Makale için.

Ek olarak MEMORY.dmp dosyasını paylaş. Elimizde daha fazla rapor ve dosya olursa daha iyi olacaktır.

C:\Windows\MEMORY.dmp dosyanın yeri burası olması lazım. Bu dosya boyutu çok fazla olan bir minidump dosyası. O yüzden arşivleyin sonra bizle paylaşın.

Bilgisayarın şarj ile sıkıntısı var mı?

Eki Görüntüle 999751
Aslında hata vermemesi lazım. i5 6300HQ listede mevcut.

En başta indirdiğiniz sürücü bu olmalı.
Download Intel® Graphics - Windows® 10 DCH Drivers

Ben biraz araştırdım hatayı. Technopat bunla alakalı video yapmış.

Makale için.

Ek olarak MEMORY.dmp dosyasını paylaş. Elimizde daha fazla rapor ve dosya olursa daha iyi olacaktır.

C:\Windows\MEMORY.dmp dosyanın yeri burası olması lazım. Bu dosya boyutu çok fazla olan bir minidump dosyası. O yüzden arşivleyin sonra bizimle paylaşın.

Bilgisayarın şarj ile sıkıntısı var mı?

Şu an videodaki gibi yaptım bekliyorum. Attığınız Memory kısmı hata veriyor açmıyor, daha doğrusu bulunamıyor diyor. Orijinal şarj aleti bozulmuştu muadil çakma ürün kullanıyorum ama bir sıkıntısı yok.
Düzenleme: Hocam güncelleme başarılı oldu şu an 2021 çok teşekkür ederim. Bir de alakası var mı bilmiyorum fakat ekleyeyim belki bir çözüm sağlar. Discord'ta videoları oynatamıyordum ekran simsiyah olup gidiyordu açmıyordu videoyu. Daha sonra destek ile iletişime geçip Discord'u GPU ile çalıştırmayı devre dışı bırak diyerek sorunu çözmüştüm. Şimdi güncelledikten sonra eskiye çevirdim ayarı o da düzeldi.

Ben olay görüntüleyicisi raporunda MEMORY.dmp dosyası oluştu diye bir yazı görmüştüm. Şimdi tekrar bakacağım.

C diskine gir ve Windows klasörüne gir. Orada MEMORY.dmp dosyası olması lazım.

Eki Görüntüle 999842

Sürücüyü güncellediniz değil mi?

Yanlış yerden bakmıyorsam gözükmüyor hocam. Aynen güncelledim ve Discord sorunu da hallolmuş oldu.
Düzenleme: Şimdi aklıma geldi hocam CCleaner kullanıyorum kayıt defteri vs. siliyor ondan kaynaklı silinmiş olabilir mi?

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-30_133522.png
    resim_2021-04-30_133522.png
    59,1 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Geri
Yukarı