KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED Mavi ekran hatası

wolfuztein

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Anaokulu Öğretmeni
Merhabalar, bugün ilk kez mavi ekran hatası aldım daha önce hiç olmamıştı, PC bilgi toplayıp, reset attı sonrasında olmadı. Bu bir sorun teşkil eder mi yoksa bu arada olabiliyor mu? Steam'den bir eşy indirirken video izliyordum video internetten dolayı donuyordu. Ben de geri sarıyordum videoyu sürekli falan derken pat gitti.
Rig: i7 7700K, GTX 1070 Ti, Win 10 Pro orijinal, 2x8 3000 MHz Corsair Vengeance, Corsair Seidon sıvı soğutma, MSI Z270 SLI.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciden anladım zaten uzun zamandır kullanıldığını en başta. Arızalanmış olma ihtimali çok yüksek. Çift slot kullanıyorsunuz sanırım, tek tek test edip arızalı olanı değiştirin. Anakartınızın destek sayfasından işlemcinize göre destek listesine bakabilirsiniz. RAM seri numaranız ile aratmanız lazım.

İşlemciden anladım zaten uzun zamandır kullanıldığını en başta. Arızalanmış olma ihtimali çok yüksek. Çift slot kullanıyorsunuz sanırım, tek tek test edip arızalı olanı değiştirin. Anakartınızın destek sayfasından işlemcinize göre destek listesine bakabilirsiniz? RAM seri numaranız ile aratmanız lazım.

Nasıl yani işlemciye göre mi RAM alacağım anlamadım ki bak bir hata daha geldi. Arızalanmış olan işlemci mi RAM mi? Napiyim pc yi kullanmiyim mi? ekran kartı falan zarar görmemiştir inşallah.

Dosya Ekleri

• IMG_20200615_204542_copy_600x799.jpg
    IMG_20200615_204542_copy_600x799.jpg
    76,8 KB · Görüntüleme: 17
Hayır RAM arızası var ortada. Değiştirmeye karar verdiyseniz bütçe belirtin öneri yapayım.

Değiştireceğim tabii 3000 MHz olabiliyorsa olsun ya da ne olabiliyorsa işte fiyatı çok önemli değil.
Hayır RAM arızası var ortada. Değiştirmeye karar verdiyseniz bütçe belirtin öneri yapayım.

Baktımda MSI Z270 SLI Plus diye RAM numarasını nereye gireceğim, anakartla ilgili hiçbir bilgi bulamadım. Tek dediği DDR4 - 3000 MHz ( OC ) o kadar.

Son düzenleme:

Kutusunda bunlar var.

Bu ürün tam olarak uyumlu. Diğerlerini stokta bulamadım.
Bundan 2 tane alıcam 16 Gb olur heralde.

Dosya Ekleri

• IMG_20200615_210119_copy_1600x1201.jpg
    IMG_20200615_210119_copy_1600x1201.jpg
    218,4 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20200615_210136_copy_1600x1201.jpg
    IMG_20200615_210136_copy_1600x1201.jpg
    267,8 KB · Görüntüleme: 18
Dediğim gibi, bazen listede olmayan bellekler de çalışabiliyor. Sizde de listede olmayan bellek uyumlu çıkmış şansınıza. Fakat sonradan arızalanmış, bu yüzden de mavi ekran almışsınız. Elimizdeki verilerle oluşan tablo bu.

Dediğim gibi, bazen listede olmayan bellekler de çalışabiliyor. Sizde de listede olmayan bellek uyumlu çıkmış şansınıza. Fakat sonradan arızalanmış, bu yüzden de mavi ekran almışsınız. Elimizdeki verilerle oluşan tablo bu.

Şöyle bir şey var MSI sitesinden baktım XMP'yi açıp istenilen RAM frekansıdaki stabilite işlemciye bağlı diyor. i7 7700K acaba stabil çalışıyor mu 3000 MHz RAM'lerde.

RAM'leri tek tek test ettim ancak bu sefer hata olmadı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı