Çözüldü KMS Connection Broker nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Bugün görev yöneticisini açtığımda bununla karşılaştım. Bilgisayarımı 1 yıl önce bilgisayarcılara verdiğimde formatlamışlardı fakat ben daha sonra kendim de formatladım. Crack vs. yapmadım fakat bunu görünce biraz tırstım. Yaklaşık 5-10 saniye gözüküp yok oldu görev yöneticisinde. Bu nedir, bir zararı olur mu?

Not: Bilgisayarıma kmscipo yapmadım ama lisanslı da değil. Windows'u etkinleştir yazıyor.

bu nedir.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
KMS Connection Broker, varsayılan bir sistem hizmetidir. Format atsanız da, diski kırıp atsanız da çalışmaya devam edecektir.

Merak edenler için ek bilgi: KMS Connection Broker, ağ bulma ile ağdaki cihazlara yapılan bağlantılarda veya uzak masaüstü ile kurulan bağlantılarda kaynak yönetimi için kullanılan bir hizmettir. Tetiklendiği uygulama ise SppExtComObj.exe'dir.

1594818797313.png
1594818812218.png
Teşekkür ederim peki bunun olması sıkıntı çıkarır mı yani virüs gibi? Yani zararlı bir uygulama mıdır.
Yazdıklarımı okumadınız sanırım. Olması tabii ki sıkıntı çıkartmaz. Zararlı bir uygulama değil çünkü direkt olarak Windows'un kendi hizmeti. Asıl olmaması ve arada çalışmıyor oluşu sıkıntıdır.

Yazdıklarımı okumadınız sanırım. Olması tabii ki sıkıntı çıkartmaz. Zararlı bir uygulama değil çünkü direkt olarak Windows'un kendi hizmeti. Asıl olmaması ve arada çalışmıyor oluşu sıkıntıdır.

Afedersiniz, tam kavrayamamıştım ilk yazdığınızı teşekkür ederim şimdi aydınlandım. :)

Bende aynı sorundan muzdaribim. arkadaşın dediği gibi bende de aynı KMS connection broker var görev yöneticisinde. Windows'um orijinal fakat lisanslı değil. yani ekranın sağ altında Windows'u etkinleştir yazısı çıkıyor. KMS harflerini görünce aklıma KMSpico geldi. KMS connection brokerin KMSpico ile ilgili herhangi bir ilgisi var mı bu bilgisayarı yeni almıştım zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan flash belleğe Windows kurdum ve bunu yeni aldıgım bilgisayarıma aktardım. KMSpico uygulamasını inidirmedim veya kurmadım. kısaca benim merak ettiğim şey bu KMS connection broker KMSpico gibi zararlı bir uygulama mıdır, yoksa Windows'un kendi yazılımı mıdır?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
KMS Connection Broker, varsayılan bir sistem hizmetidir. Format atsanız da, diski kırıp atsanız da çalışmaya devam edecektir.

Merak edenler için ek bilgi: KMS Connection Broker, ağ bulma ile ağdaki cihazlara yapılan bağlantılarda veya uzak masaüstü ile kurulan bağlantılarda kaynak yönetimi için kullanılan bir hizmettir. Tetiklendiği uygulama ise SppExtComObj.exe'dir.

Eki Görüntüle 615545Eki Görüntüle 615546
@kamasa bu mesajımı okumuş muydunuz?

Geri
Yukarı