Çözüldü KMS connection broker nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kamasa

Femtopat
Selamlar. Yaklaşık 1-2 hafta önce bilgisayarıma ilk kez kendim temiz bir Windows 10 kurulumu yaptım. Herhangi bir korsan yazılım kullanmadım lisans vb. işler için. Şu ana kadar lisans almadım, bu hafta sonu alacağım fakat bir sorum olacak. Bilgisayarda arada bir açılan "KMS connection broker" adında bir uygulama var görev yöneticisinde. Bu uygulama ne zaman açılsa internette bir yavaşlama hatta bazen bir kopma oluyor. Bilgisayarı yeniden başlattığımda sorun çözülüyor fakat sağ alttaki "Windows'u etkinleştir" yazısı ortadan kayboluyor. Yeniden başlatınca tekrar geliyor. Bu Windows'un bir hizmeti mi, bir zararı var mıdır? Lisans alıp Windows'u etkinleştirirsem bu olay ortadan kalkar mı? Şimdiden teşekkür ederim. (KMSpico indirmedim)

Çözüm
KMS Connection Broker, resmi bir Microsoft hizmeti. KMS zaten Windows etkinleştirme sistemi oluyor. Her KMS duyduğunuzda aklınıza yasadışı etkinleştirme araçları gelmesin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan flasha Windows 10 kurulumu yaptım. Windows orijinal fakat lisanslı değil. KMSpico programı ile herhangi bir ilgisi var mıdır hocam bu KMS connection brokerın yoksa bir Windows'un kendi dosyası mıdır? Lütfen bilen birisi cevaplasın. Kimileri KMSpico diyor kimileri Windows'un kendi dosyası diyor. Korkulacak bir şey var mı?
KMSpico programı indirmedim.

Önceden korsan Windows kullanmışsınız ve dosyalar gitmemiş tamamen görüldüğü üzere.

Bu bilgisayarı yeni aldım zaten önceden herhangi bir korsan yazılım kullanmadım.
Lütfen cevap verebilecek varsa verebilir mi endişeliyim bu konuda.

Bunun hepsini okudumuştum hocam fakat sorumu tamamen karşılamadı. Ben sadece KMS connection brokerın Windows'un kendi dosyası mı yoksa bir virüs programı mı olduğunu bilmek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD üzerinden Windows etkinleştirilen bu işlem zararlı mıdır? Bunu bilen kişiden öğrenmek istiyorum. Bu sebeple sormak istedim.

Örnek:

slmgr. Vbs /ipk xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx
slmgr. Vbs /skms KMS. Lotro. CC.
slmgr. Vbs /ato

Yeni konular

Geri
Yukarı