KMS etkinleştirme kaldırma nasıl kaldırılır?

hocam system32 riskli değilmi
Hosts dosyasındaki bir konfigrasyon nedeniyle etkinleştirme sunucusuna erişim engelleniyor gibi duruyor. Dosyayı sildiğinizde varsayılan haliyle tekrar oluşturulur. Risk yok.

Peki bu host kısmının konumu neden drivers yerinde sorabilir miyim?
Driver değil de etc diyelim. Abidik gubidik şeyler klasöründe.

Hosts dosyasındaki bir konfigrasyon nedeniyle etkinleştirme sunucusuna erişim engelleniyor gibi duruyor. Dosyayı sildiğinizde varsayılan haliyle tekrar oluşturulur. Risk yok.

Driver değil de etc diyelim. Abidik gubidik şeyler klasöründe.
Zaten lisansı yok arkadaşıni öyle kalsa ne olacak ki? Sorun şu ki anlamadığım lisansı silsem de etkinleşiyor demişti. Etkinleşme göremedim. Ve böyle kaldığı sürece sorun yok bence.
Lisans anahtarı yok. Ve etkinleştirmek istediğinde, internet açıkken anahtarı girdiğinde sorun çözülecektir. gerek yok öyle hostalara felan.

Zaten lisansı yok arkadaşıni öyle kalsa ne olacak ki? Sorun şu ki anlamadığım lisansı silsem de etkinleşiyor demişti. Etkinleşme göremedim. Ve böyle kaldığı sürece sorun yok bence.
Lisans anahtarı yok. Ve etkinleştirmek istediğinde, internet açıkken anahtarı girdiğinde sorun çözülecektir. Gerek yok öyle hostalara falan.

Hocam şu anlık yok çünkü sildim ama daha öncesinde PC açıp kapayınca Windows toplu olarak etkimleştiridi KMS Services yazıyordu
Olmayacağı da kesin değil

Hocam şu anlık yok çünkü sildim ama daha öncesinde PC açıp kapayınca Windows toplu olarak etkimleştiridi KMS Services yazıyordu
Olmayacağı da kesin değil
Her halükarda kms services yazısını, manuel olarak doğru anahtar girdiğinizde almayacaksınız. Ama dediğim gibi kmsipico sisteminizde ve eğer korkulacak bir şeyse sisteminizde kalacaktır.
Öbür türlü yaptığınız işlemle sistemin neresine dosya attığı belli değil.
Bana kalırsa, lisans gireceğiniz zaman temiz bir format atın. Sorun kökünden çözülecektir.

Her halükarda KMS services yazısını, manuel olarak doğru anahtar girdiğinizde almayacaksınız. Ama dediğim gibi kmsipico sisteminizde ve eğer korkulacak bir şeyse sisteminizde kalacaktır.
Öbür türlü yaptığınız işlemle sistemin neresine dosya attığı belli değil.
Bana kalırsa, lisans gireceğiniz zaman temiz bir format atın. Sorun kökünden çözülecektir.

Umarım

bunu yaptığıma eminim
Etkinleştirme sunucusunu değiştirmişsiniz. Key doğrulamayı Microsoft değil, kms.lotro.cc sunucusu yapıyor. Orjinal doğrulama sunucusuna geri çekmelisiniz, ama orjinal sunucunun ne olduğunu bilmiyorum.

CMD'ye şunu girmeyi deneyin.

Kod:
slmgr.vbs /skms kms.microsoft.com

KMSpico olarak denenmiştir // Formattan sonra etkinleşmemesi.
Fakat bu cmd kodu işi karıştırıyor olabilir emin değilim. Sonuç olarak o da KMS ve çözüleceğini düşünüyorum.
Bunu deneyerek görebilirsiniz. Siz format atıp gideceğini veya gitmeyeceğini görmeden sormak istemişsiniz. // Ben olsam format atar bakardım. Sormadan önce.... Gitmediği takdirde soru yazardım buraya. //

Etkinleştirme sunucusunu değiştirmişsiniz. Key doğrulamayı Microsoft değil, kms.lotro.cc sunucusu yapıyor. Orjinal doğrulama sunucusuna geri çekmelisiniz, ama orjinal sunucunun ne olduğunu bilmiyorum.

CMD'ye şunu girmeyi deneyin.

Kod:
slmgr.vbs /skms kms.microsoft.com
Peki burada ki kms. nedir. Microsoft ta mı etkinleştirir ken kms kullanıyor ?

Yeni konular

Geri
Yukarı