KMS ile oluşabilecek zararlılar nasıl taratılır?

Arkadaşlar Windows'u etkinleştir yazısı canımı sıktığı için internette ufak bir araştırmayla bir koda denk geldim. Kodu BAT uzantısıyla çalıştırdım ve sonuçlarının ne olacağını bilmiyordum. Yazı,bilgisayarı resetleyince gitti ama daha sonra tekrar geldi aktif olarak da hala var. Sorum şu, bilgisayarda yazılabilir tüm bellekleri nasıl taratır ve temizlerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
KMS ile lisans attıktan sonra arkadaşım format atın lisans kalıyor diyordu tam olarak emin değilim doğruluğundan ama her türlü KMS ile attıysanız lisans formatlayın sonrasında tek kullanımlık 15-20 TL arası olan kodlardan alınız.

Hocam bende de vardı KMS virüsü bunlar ile tarama yapınca siliyor sonra tekrar geri geliyor yani bir işe yaramıyor ben format attım.

Öyle ise;
  • Ağ desteği ile güvenli modda başlatarak, programlarla tarama yapın ve bulduklarını temizleyin.
  • Görev yöneticisinde bilinmeyen işlemlerin dosya yolunu izleyerek hepsini silin.
  • %AppData%
    %LocalAppData%
    %ProgramData%
    %WinDir%
  • Bunları teker teker aramaya yazıp zararlı yazılımların gizlenen dosyalarını sildikten sonra aramaya "disk temizleme" yazıp açın ve temizlik yapın. Bu işlemlerden sonra çözülmesi gerek.
  • Hala çözülmez ise komut istemiyle güvenli modu açın.
  • Cdrestore yazıp enter.
  • rstrui.exe yazıp enter.
  • Açılan sistem geri yükleme ekranından KMS işlemi öncesindeki herhangi bir tarihi geri yükleyin ve tarama yapın.

Bu işlemlerden sonra kalması mümkün değil. Hala duruyor ise helal olsun, hakkıdır :D

Dediğiniz gibi geriye kalan tek çözüm format.

Yeni konular

Geri
Yukarı