KMS uygulaması ne kadar güvenli?

O öyle söyleniyor ancak sunucudan sunucuya fark var. kms8.msguides.com nereden baksan yarım milyar kişinin kafadan etkinleştirdiği yerdir. Eskiden böyle 2000'ler ve 2010'lar başında ortalık malware ve patlayan serverlardan geçilmezdi. Çoğu kötü deneyim o dönemlerden kalma veya yayılmadır.

Bu etkinleştirmede başına gelebilecek en kötü şey Microsoft tarafından davalık olmaktır, aynı 5-10 TL'lik key kullananlar gibi. Özünde hiçbirisi yasal değil ve Microsoft 5 kuruş para kazanmıyor.

Anladım. Satın almak elbette en mantıklısı fakat herkesin maddi durumu el vermiyor. Planımda, hiç yoktan 55 TL bandında satılan ürün anahtarlarından satın almak vardı. Bu yöntem ile herhangi bir virüs, zart zurt bulaşmıyorsa deneyebilirim. Teşekkürler.

Bu bir virüs değil, pek yasal olmayan bir etkinleştirme diyebiliriz kısaca. KMS zaten "Key management system" demek, o programlarla bir alakası yok. Burada aktivasyonu yanıltarak etkinleştiriyoruz ve Windows sistemimizi tanıyor. Şu anda da Windows 11 ile tüm güncellemeleri alıyorum. tahminimce 10 yıla yakındır bu şekilde Windows aktivasyonu yapıyorum. Eskiden bu sunucular ölebilirdi belki hala ölenler vardır ancak kms8.msguides.com çok uzun süredir canlı. Bu tarz lisanslar yine msguides üzerinden gidip etkinleştiği için 5-10 TL'ye aldığınız keyleri etkinleştirmekten teknik/kullanım olarak bir farkı yok.

Eki Görüntüle 1177071
Hocam tüm key türleri için geçerli mi bu durum yoksa? Yani OEM ve Retail'de de aynı mantık mı söz konusu?

Anladım. Satın almak elbette en mantıklısı fakat herkesin maddi durumu el vermiyor. Planımda, hiç yoktan 55 TL bandında satılan ürün anahtarlarından satın almak vardı. Bu yöntem ile herhangi bir virüs, zart zurt bulaşmıyorsa deneyebilirim. Teşekkürler.
Hocam tüm key türleri için geçerli mi bu durum yoksa? Yani OEM ve Retail'de de aynı mantık mı söz konusu?

55 TL'lik key ile 5 TL'lik key arasında bir fark yok. Normal ev bilgisayarında kullanılması gereken orijinal "pahalı" Windows'tur. Bu OEM, retail olanlar şirketler veya ASUS, HP gibi üreticiler içindir. Şahsen orijinalwindowskeyi.com gibi yerlerin sahipleri nargile kafede ezsin diye para atacağıma böyle etkinleştiriyorum.

Hwidgen ile aktifkeştirin. Sonra tekrar format atın. Bu sefer ne serial girin ne de hwidgen kullanın. Anakarta oem key tanımlı gibi Windows'un aktifkeştiğini göreceksiniz.
Ayrıntı sormayın, google ile arama yapın. Korsanı önermiyorum, tavsiye etmem.

55 TL'lik key ile 5 TL'lik key arasında bir fark yok. Normal ev bilgisayarında kullanılması gereken orijinal "pahalı" Windows'tur. Bu OEM, retail olanlar şirketler veya ASUS, HP gibi üreticiler içindir. Şahsen orijinalwindowskeyi.com gibi yerlerin sahipleri nargile kafede ezsin diye para atacağıma böyle etkinleştiriyorum.
Vay be teşekkürler hocam bilgilendirme için, tek sorum kaldı: Ben zamanında bu internetten satılan keylerden almıştım da hangi sunucuya bağlı olduğumuzu görme şansımız var mı?

Son düzenleme:
O öyle söyleniyor ancak sunucudan sunucuya fark var. kms8.msguides.com nereden baksan yarım milyar kişinin kafadan etkinleştirdiği yerdir. Eskiden böyle 2000'ler ve 2010'lar başında ortalık malware ve patlayan serverlardan geçilmezdi. Çoğu kötü deneyim o dönemlerden kalma veya yayılmadır.

Bu etkinleştirmede başına gelebilecek en kötü şey Microsoft tarafından davalık olmaktır, aynı 5-10 TL'lik key kullananlar gibi. Özünde hiç birisi yasal değil ve Microsoft 5 kuruş para kazanmıyor.
Teşekkürler.

Vay be teşekkürler hocam bilgilendirme için, tek sorum kaldı: Ben zamanında bu internetten satılan keylerden almıştım da hangi sunucuya bağlı olduğumuzu görme şansımız var mı?
Key hakkında genel bilgiler: "slmgr.vbs -dlv"
Lisansın ne zaman bittiğini gösterir: "slmgr.vbs -xpr"
CMD'yi admin olarak açtıktan sonra yazın.

Arkadaşlar bu sisteme nasıl güvenlidir diyebiliyorsunuz? Bu sistem aracılığıyla siz güncellemelerinizi microsofttan değil, üçüncü ve ne olduğu belli olmayan bir yerden alıyorsunuz.
O saatten sonra adam bilgisayarınıza istediği yazılımı gömer ve haberiniz dahi olmaz. Lütfen birbirinizi yanlış yönlendirmeyin, bu sistem güvenli değildir.
İnternette ucuza satılan windows keyleri var, onları kullanın.(Geneli eski sürümlerden 10'a aktarılmış keyler)

Yeni konular

Geri
Yukarı