KMSpico güvenilir midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yıllardır kullanıyorum hiçbir sıkıntısını görmedim. Tabi kullandıktan sonra eset kurup pc'yi tarayın.

Bugune kadar ne kendi sistemimde nede baska kullandigim sistemlerde hic bir sorun olmadi.Kullanmayada devam ederim.Ucretsiz oldugu icin zararlidir diyorlar,ucretli olsaydi zararsiz olurdu herhalde.

Bununla ilgili bir anım var, anlatıyorum.

Yıl 2018, yaşım 12. Core 2 Duo işlemcili ve Windows 7 kurulu olan sistemimi 32 bitten 64 bite yükselttirmek için iyi bir bakkala götürdüm. Windows'um tamamiyle orijinal. Neyse bunlar yaptı, verdiler bana. Eve geldim açtım bilgisayarı. Harbiden yükseltilmiş. Ama o da ne? KMSpico denen bir uygulama var. Hemen internetten araştırdım. Korsan Windows kurmak için kullanıldığını öğrendim. Aradım bakkalı, söyledim konuyu. Neymiş benim Windows orijinal olmadığı için kurmaları gerekiyormuş. 12 Yaşımdaki halimle daha fazla itiraz edemedim. Sonrasında bilgisayarımı satmıştım.

Bilerek kullanmadığım için vicdanım rahat. Siz bilerek kullanmayın, korsan emek hırsızlığıdır.

Sakın indirmeyin sizin tüm hesap bilgilerinizi , kimlik bilgilerinizi , kredi kartı bilgilerinizi görebilir.

Bugune kadar ne kendi sistemimde nede baska kullandigim sistemlerde hic bir sorun olmadi.Kullanmayada devam ederim.Ucretsiz oldugu icin zararlidir diyorlar,ucretli olsaydi zararsiz olurdu herhalde.
Sorun yaşayabileceğin bir durum söz konusu değil zaten. Ama uygulama arka planda iyi uslu bir çocuk gibi durmuyor bu kesin.

Windows güvenliğini tehlikeye atıyor. Sağdan soldan malware çıkıyor. Bazı Windows (güvenlik vs.) güncellemelerini engelliyor. Windows otomatik bakım ve sorun giderici bypass ediyor. Önemli işleriniz ve belgeleriniz olmasa dahi crackli veya 3. parti yolla lisanslanmış işletim sistemi kullanmayınız.

Windows zaten, maksimum güvenliğe sahip işletim sistemi değil. Fidye virüsü yerseniz anakartı bile kullanılmaz hale getirebilirler.

Ayrıca Windows key 15-20 lira. Yanlış anlamayın ama minimum 3-4bin liralık sisteme de korsan işletim sistemi kurmayın.

Evet küçükken babama nasıl orjinal Windows 10 keyi aldırıcam diye korkup kurmuştum, bilgisayar afedersiniz ama anası ağlamıştı kasmaktan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı