KMSpico kalıntısı kalmış mıdır?

Uzun vadede KMS ile etkinleştirme yapıldığında ağ sorunları ve performans kaybı sık yaşanılan bir durum.

Ayrıca bu etkinleştirme yöntemi güvenli değildir. KMS ile etkinleştirme yapılırsa doğrudan Microsoft ile bağlantı kurulmaz.

Üstelik bu yöntem kalıcı değildir.

Bu konuyu okumanızı öneririm.
Bazı yazılar bu makaleden alıntıdır.

Hocam bir sorum daha vardı
KMSpico virüs bulaştırır oradan ağa veya diğer ağdaki cihazlara geçip oradan da kendini silmiş ya da bilgisayarı kullanan bir kişi (ben mesela) silmiş olabilir mi?

Hocam bir sorum daha vardı.
KMSpico virüs bulaştırır oradan ağa veya diğer ağdaki cihazlara geçip oradan da kendini silmiş ya da bilgisayarı kullanan bir kişi (ben mesela) silmiş olabilir mi?

KMS sunucusuna bağlı olduğunuz zamanlarda bilgisayarda anormal bir durum olmadıysa bir şey olmaz. Ağ'a da yayılmaz.

Anormal bir durum oldu mu bilmiyorum telefonuma bulaşır oradan da başka bilgisayara telefonumu bağlayınca diğer bilgisayara da geçer mi diye kafaya taktım.

Şüphelendiğiniz cihazları ESET, Kaspersky, BitDefender, Emsisoft ve Malwarebytes ile taratın. İçiniz rahat etmiyorsa kurtarma aracı oluşturup taratın(PC için geçerli). Yine rahat etmiyorsa içiniz format atın.

Önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi çeşitli zararlı temizleme araçları ile tarama yaptıysanız ve sistemde anormal bir durum, yavaşlama, hesaplarınızda veya kredi kartlarınızda şüpheli bir durum yoksa sistem temizdir.

Şüphelendiğiniz cihazları ESET, Kaspersky, BitDefender, Emsisoft ve Malwarebytes ile taratın. İçiniz rahat etmiyorsa kurtarma aracı oluşturup taratın. Yine rahat etmiyorsa içiniz format atın.

Önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi çeşitli zararlı temizleme araçları ile tarama yaptıysanız ve sistemde anormal bir durum, yavaşlama, hesaplarınızda veya kredi kartlarınızda şüpheli bir durum yoksa sistem temizdir.

Hocam evet ancak o virüs bulaşır kendisini sildiyse veya ben sildiysem diğer telefona geçtiyse Windows'taki virüs telefonda çalışmadığı için telefondaki antivirüsler onu tespit etmezse ve ben o telefonu başka bir bilgisayara bağladığım zaman o bilgisayara geçerse diye şüphe ediyorum.
@Fıratt_To

Hocam evet ancak o virüs bulaşır kendisini sildiyse veya ben sildiysem diğer telefona geçtiyse Windows'taki virüs telefonda çalışmadığı için telefondaki antivirüsler onu tespit etmezse ve ben o telefonu başka bir bilgisayara bağladığım zaman o bilgisayara geçerse diye şüphe ediyorum.
@Fıratt_To
Abartmasanız mı diyorum? Kalmamıştır virüs falan ve ağa bulaşmaz.

Geri
Yukarı