KMSpico kalıntısı kalmış mıdır?

CMD ile mi etkinleştirmiştin yoksa KMSpico uygulaması ile mi?

CMD ile.

Zararlı yazılım temizleme araçları ile kalıntılarıyla birlikte tamamen kaldırdıysanız problem olmaz.

Hocam CMD'den etkinleştirdim bir şey indirmedim.

@Cyberbug 2077 CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve şu komutu yazın.

Kod:
slmgr /dlv

Kodu yazdıktan sonra bir pencere açılacak orada KMS vb. şeyler yazmıyorsa gitmiş demektir.

Hocam kusura bakmayın yeni bakabildim bilgisayardan ürün anahtarı bulunamadı diyor yine de kalkmış mıdır?

Fark etmez ki. CMD'den etkinleştirdiğinizde KMS sunucusuna bağlanıyorsunuz. Oradan zararlı yazılım saldırısı gerçekleşebilir.

Evet. Gitmiştir.

Kaspersky taramasından bir şey bulmadı

Şimdi gittiği için daha zararlı yazılım saldırısı olmaz değil mi?

Bir de benim şu anda kamerama özellikle de dosyalarına erişemezler değil mi o sunucularda zararlı saldırısı olsa bile.

Son olarak bu bilgisayarıma atılan zararlı yazılımlar internetime bulaşıp oradan da diğer cihazlara bulaşamaz değil mi? Ya da o sunucuya bağlı olan biri ya da o sunucunun kurucusu internet ağıma erişemez değil mi?

Kaspersky taramasından bir şey bulmadı.

Şimdi gittiği için daha zararlı yazılım saldırısı olmaz değil mi?

Bir de benim şu anda kamerama özellikle de dosyalarına erişemezler değil mi o sunucularda zararlı saldırısı olsa bile.

Son olarak bu bilgisayarıma atılan zararlı yazılımlar internetime bulaşıp oradan da diğer cihazlara bulaşamaz değil mi? Ya da o sunucuya bağlı olan biri ya da o sunucunun kurucusu internet ağıma erişemez değil mi?

Kaspersky dışında da alternatif yazılımlar ile tarattıysanız sıkıntı olmaz.

Gittiği için bir daha saldırı olamaz. Manuel olarak tekrar bağlanmanız gerekir KMS'ye saldırı gerçekleşmesi için.

Eğer saldırı gerçekleşseydi verilerinize erişebilirlerdi bir ihtimal.

KMS ağa yayılan bir kötü amaçlı yazılım değildir.

Gittiği için bir daha saldırı olamaz. Manuel olarak tekrar bağlanmanız gerekir KMS'ye saldırı gerçekleşmesi için.

O bilgisayarı başk bir antivorüs ile taratamam ama. Ne yapmam gerekiyor?

Farklı bir bilgisayara KMS veya KMSpico ile etkinleştirme yapmadıysanız bir şey olmaz. Yaptıysanız tarama yapmak gerekir. Tarama yapamıyorsanız temiz kurulum yapın.

Hocam şimdi iki tane bilgisayara yapmıştım birine temiz kurulum attım diğerinde ise komutlarla hallettim herhangi bir zararlı yazılım varsa bir tek o erişebilir şu anda onu da Kaspersky'dan tarattım bir şey bulamadı.

Hocam bir de o sunucudan bir virüs girdiyse o virüs internet ağına girebilir mi?

Son düzenleme:
CMD ile etkinleştirdiysen bir sıkıntı olmaz. Üstte bir arkadaş KMS sunucularına bağlanıyorsun demiş. KMS den saldırı olabilir demiş. Aynen kardeşim Microsoft saldırı yapacak. KMS nin ne olduğunu öğren ilk önce. KMS sunucuları değil Pico uygulaması tehlikeli olan. Tekrar yapabilirsiniz, uygulamayı kullanmadığınız sürece sorun yok.

Hocam Malwarebytes ile tarama yaptım bir tane virüs buldu ancak bu virüs bilgisayardaki güvenilir bir uygulamanın dosyalarında çıktı virüs kendisinin ismini falan değiştirip o dosyaların içine gizlenmiş olabilir mi acil hocam @Fıratt_To

CMD ile etkinleştirdiysen bir sıkıntı olmaz. Üstte bir arkadaş KMS sunucularına bağlanıyorsun demiş. KMS'den saldırı olabilir demiş. Aynen kardeşim Microsoft saldırı yapacak. KMS'nin ne olduğunu öğren ilk önce. KMS sunucuları değil pico uygulaması tehlikeli olan. Tekrar yapabilirsiniz, uygulamayı kullanmadığınız sürece sorun yok.

KMS diyorum KMS. KMS sunucusundan zararlı saldırısı olabilir diyorum. Microsoft değil. Düzgün oku. ayrıca KMS ile etkinleştirmenin yine de güvenli olmadığını adınız gibi bilmeniz lazım bunları yazıyorsanız.

KMS sunucusuna bağlanıyorsunuz. Saldırıyı geçin ağ sorunları, performans kaybı gibi durumlar bir süre sonra ortaya çıkabilir.

Geri
Yukarı