KMSPico virüsü nasıl çalışır? Bu gerçekten virüs müdür?

Yaklaşık bir haftadır N11'den aldığım orjinal lisans numarısıyla etkinleştirdiğim Windows 10'u kullanıyorum. KMSpico ile kullandığımdan pek fark göremesem de en azından denemiş olurum diye çok önemsemiyorum. 5-10 TL civarı satılan bu numaraların ve numaraları mail ile yollayan satıcıların ne kadar güvenilir olduklarını bilmiyorum ama bakalım sorun çıkarsa tekrar bu programla etkinleştirmeyi düşünüyorum. KMSpico ile sorun çıkarsa da lisans numarası alırım artık yine. :)
Mesela birisi Ekşi Sözlükte şunları yazmış :

''windows 10 aktive edeceğim derken bilgisayarı gerekli gereksiz bir sürü şüpheli yazılımla doldurmuştur. arka planda çalışan bir sürü program, sürekli çıkan pop-up pencereleri, sürekli yönlendirme yapan internet sayfaları, sildikten bir süre sonra karşınıza durup dururken tekrar setup ekranı çıkarıp kendini yükletmeye çalışan programlar''

Bu yazdıklarının hiçbirini yaşamamıştım ben KMSpico ile.
Evet birader!!! Orijinal lisanslı kullanıyorum. Çünkü emek hırsızlığına karşıyım.
Tamam haklısın da Microsoft'un sahibinin serveti Afrika'daki açları doyurmaya yetecek cinsten :) Emek hırsızlığı başka bir şey gibi bence.

KMSpico yüklediğimden beri PC'de izleme politikası var. Korkmaya başlıyorum, birkaç hafta önce bilgisayar tekrar başlattı kendini ve dosyalarım gitmiş gördüm başlat tuşuna tıkladım ve dosya adlarını yazdım çıktı ama ne Windows hesabım vardı ne de bilgisayarı açamıyordum bu bir virüs müdür silince ne olur?

KMSpico yüklediğimden beri PC'de izleme politikası var. Korkmaya başlıyorum, birkaç hafta önce bilgisayar tekrar başlattı kendini ve dosyalarım gitmiş gördüm başlat tuşuna tıkladım ve dosya adlarını yazdım çıktı ama ne Windows hesabım vardı ne de bilgisayarı açamıyordum bu bir virüs müdür silince ne olur?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
izle bunu

Bu programı Windows'un virüs olarak görmesi normal. Bu programda virüs olduğunu düşünmüyorum ama indireceğin siteye bağlı. Windows'u etkinleştirme programı olarak bilinmekte ama deneme süresini uzatıyor.

Canım bu aslında bir virüs ama tek seferlik bir etkinleştirme sağlıyor. Arama çubuğunu kitliyor ama onun çok kolay bir çözümü var. Msctfmonitör adlı dosyayı alıp görev zamanlayıcı'yı aç. Görev zamanlayıcı kitaplığı > Microsoft > Windows > textservicesframework > oraya sağ tıklayıp görev al diyerek msctfmonitör'u seç ve görevi al de. Bilgisayarı yeniden başlat. Virüs taraması yap ve güvenlik duvarlarını aç. Sorunun çözülmüştür.

Canım bu aslında bir virüs ama tek seferlik bir etkinleştirme sağlıyor. Arama çubuğunu kitliyor ama onun çok kolay bir çözümü var. Msctfmonitör adlı dosyayı alıp görev zamanlayıcı'yı aç. Görev zamanlayıcı kitaplığı > Microsoft > Windows > textservicesframework > oraya sağ tıklayıp görev al diyerek msctfmonitör'u seç ve görevi al de. Bilgisayarı yeniden başlat. Virüs taraması yap ve güvenlik duvarlarını aç. Sorunun çözülmüştür.

Hocam iki yıl önce yazmışsınız ama hala işe yarar mı?

Geri
Yukarı