KMSpico'lu Windows Nasıl Tespit Edilir?

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ardından "slmgr /xpr" komutunu yaz. Makine kalıcı etkinleştirildi yazıyorsa sorun yoktur. Tarih veriyorsa eğer "****** tarihinde sona erecek" yazarsa KMSpico gibi korsan yola başvurulmuş demektir.
Bu yöntem ile KMSpico kullanılmış mı anlayabiliyoruz.

Ancak yeni bulunan crack yöntemi ile bu dediğiniz olayın hiçbir anlamı kalmadı. "hwidgen.mk3" adlı araçla Windows tıpkı orjinal gibi lisanslanabiliyor. Arka planda çalışıp sistemi yoran bir servis de oluşturmuyor. Ben bu aracı kullanarak lisanslama yaptım ve süre sorunu yok. Fark da edilemiyor.

Screenshot (1061).png

Aracın mantığını doğru anladıysam size özel bir OEM key yaratıp sizi bu key ve anakart kimliğiniz ile Microsoft sunucularına kaydediyor. Bu lisanslamanın adı da "Dijital Aktivasyon" olarak geçiyor.

KMSPico zaten sistemde iz bırakır, teknik destekte onların böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum ha yaptılarsa da zaten KMSPico kullanıp müşterisini kandıran her kimse crack cahilinin önde gidenidir insan bari kanıtları yok eder.

Benim bile evde yapmış olduğum KMSPico cracklemesi sistem için değil Microsoft Hesabım için geçerli. Windows'u kurduktan sonra o Microsoft hesabı ile giriş yapıp internete bağlanmak yetiyor kodu aktif etmek için.

Son düzenleme:
Bu yöntem ile KMSpico kullanılmış mı anlayabiliyoruz.

Ancak yeni bulunan crack yöntemi ile bu dediğiniz olayın hiçbir anlamı kalmadı. "hwidgen.mk3" adlı araçla Windows tıpkı orjinal gibi lisanslanabiliyor. Arka planda çalışıp sistemi yoran bir servis de oluşturmuyor. Ben bu aracı kullanarak lisanslama yaptım ve süre sorunu yok. Fark da edilemiyor.

Eki Görüntüle 318200

Aracın mantığını doğru anladıysam size özel bir OEM key yaratıp sizi bu key ve anakart kimliğiniz ile Microsoft sunucularına kaydediyor. Bu lisanslamanın adı da "Dijital Aktivasyon" olarak geçiyor.
Bu lisans herkeste aynı korsan ise. Ve kuruluş lisansı olarak geçerler. Korsan Windows etkinleştirme işlemi yapıldığında bu durum böyledir. Sunucu Microsoft olmaz sunucu değişir, korsan bir sunucu haline gelir. Ve bu korsan lisanslar 6 aydır. Program cihazda kaldığı sürece arkada çalışır sistem dosyası değişir dolayısıyla performans kaybı yaşanır. Tavsiye edilmez.

Bu program tamamen açık kodlu. Yaptığı işlemler manuel olarak da yapılabiliyor. Tüm anlatım yapımcının web sitesinde mevcut. Eski aktivasyon kalıntılarını regedit üzerinden kaldırıp dediğiniz gibi kuruluş lisansını etkinleştirme aracı olarak giriyor. Ardından orjinal Windows 10 1803 ISO'sundan alınmış "gatherosstate.exe" adında bir araçla lisans kimliği oluşturuyor ve "slmgr.vbs" aracına bu kimliği force modunda yani zorla kabul ettiriyor. Dediğim gibi program arka planda çalışmıyor. Tek seferlik bir işlem. Verdiği çıktı ile anlaşılabilir mi bilmiyorum ama "slmgr /dlv" komutu sunucuları Microsoft olarak gösteriyor.
Screenshot_123.png

Bu program tamamen açık kodlu. Yaptığı işlemler manuel olarak da yapılabiliyor. Tüm anlatım yapımcının web sitesinde mevcut. Eski aktivasyon kalıntılarını regedit üzerinden kaldırıp dediğiniz gibi kuruluş lisansını etkinleştirme aracı olarak giriyor. Ardından orjinal Windows 10 1803 ISO'sundan alınmış "gatherosstate.exe" adında bir araçla lisans kimliği oluşturuyor ve "slmgr.vbs" aracına bu kimliği force modunda yani zorla kabul ettiriyor. Dediğim gibi program arka planda çalışmıyor. Tek seferlik bir işlem. Verdiği çıktı ile anlaşılabilir mi bilmiyorum ama "slmgr /dlv" komutu sunucuları Microsoft olarak gösteriyor.
Eki Görüntüle 318238
Retail olarak görülmesi muazzam. Şimdi lisansı kalıcı etkinleştirebiliyorsunuz onu bile yapmışlar.

KMS Format ile gidiyor bundan eminim. Ama crack'li Windows kurduysanız o yüzden sormamış olabilir.
Ben korsan kurmadım ve hatta media creation tool ile isoyu indirdim ve rufusla yazdırdım fakat ssd yi ve harddiski tamamen silmeme rağmen cihazda hala bir ürün anahtarı mevcut. Slmgr /xpr komutunu girdiğimde kalıcı olarak etkin yazıyor. Benim bilgisayarımda herhangi bir korsan yazılım var mı yok mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı