Knight Online %100 İşlemci Kullanımı Sorunu

MerCurius

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus Tuf Gaming B450 Plus II
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Ekran Kartı: MSI Ventus 3x 3080Ti
Ram: GSkill Ripjaws 3000 Mhz ddr4 8 GB / Corsair Vengeance 8 GB 3000 Mhz DDR4
PSU: Corsair HX1200 80+ Platinum 1200W Full Modüler
Depolama: WD Black 1 TB m2 SSD / Sandisk 240 GB SSD / Toshiba 1 TB 7200 rpm HDD
Meslek
İthalat & İhracat Personeli
Arkadaşlar merhaba sorunu başlıktan çok net biçimde anlayabilirsiniz ama benim mantıksal olarak şöyle bir açıklamaya ihtiyacım var. Bundan yıllar yıllar önce çok rezil bilgisayarlar ile bu oyunu oynadığımda oyunda kalabalık pazar vb. gibi etkenlerle kastığını görüyordum ve normal karşılıyordum sonuçta makine çok da iyi değil fakat şimdi 1050 Ti kullanıyorum Ryzen 5 2600 kullanıyorum ve oyuna girer girmez hem işlemcim %100'e çıkıyor hem de kasma var kalabalık yerlerde. Ben bu işten hiçbir şey anlamadım varsa bir çözüm önerisi olan dinliyorum. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba sorunu başlıktan çok net biçimde anlayabilirsiniz ama benim mantıksal olarak şöyle bir açıklamaya ihtiyacım var. Bundan yıllar yıllar önce çok rezil bilgisayarlar ile bu oyunu oynadığımda oyunda kalabalık pazar vb. gibi etkenlerle kastığını görüyordum ve normal karşılıyordum sonuçta makine çok da iyi değil fakat şimdi 1050 Ti kullanıyorum Ryzen 5 2600 kullanıyorum ve oyuna girer girmez hem işlemcim %100'e çıkıyor hem de kasma var kalabalık yerlerde. Ben bu işten hiçbir şey anlamadım varsa bir çözüm önerisi olan dinliyorum. Teşekkür ederim.
Başka bir arkadaş aynı sorunu yaşamıştı. Oyun motoru güncel değil demişlerdi.

Ryzen değil de Intel olsaydı sonuçlar çok farklı olurdu Knight Online için.

Bir yıl kadar önce oynuyordum bende. :)

Server: Rosetta
Clan: RakastanSua

i5 4460 işlemcim var. Ekran kartını çıkarıp onboard görüntü dahi alsam kasmıyor Knight Online oynarken. Amd sorun çıkarıyordu sanırım Knight'ta.

Knight optimizasyon problemli bir oyun. İşlemcinizi az bir OC ile tek çekirdek performansını arttırmanız ve oyun içerisinden 120 FPS'ye çekmekten başka bir şansınız yok malesef.

Knight optimizasyon problemli bir oyun. İşlemcinizi az bir OC ile tek çekirdek performansını arttırmanız ve oyun içerisinden 120 FPS'ye çekmekten başka bir şansınız yok malesef.
Işlemciyi 3.9'dan 4.1'e çektim, oyun içi fps ayarını da 120'ye getirdim. Görev Yöneticisi'nde azalan CPU kullanımı %2 :) Resmen %100 kullanımdan %98'e indi. Şaka gibi.

Çözüm bulabildin mi kardeşim. bende Acer nitro 5 aldım rx560x ekran kartı kngihta 8 fps üstüne çıkmıyor. diğer oyunları 60 fps sabit oynuyorum.
Maalesef hiçbir çözüm bulamadım kardeşim. Her şeyi yaptım ama oyunu açtığım an ışlemci kullanımı %99. Fakat bir şey fark ettim, bu sadece işlemciyi %99 kullanıyormuş gibi gösteren bir hata da olabilir çünkü birkaç gündür arkada knight online açıkken ben GTA 5 gibi oyunları oynuyorum arkadaşlarımla, Knight'ın ışlemci kullanımı otomatikman %30-40'lara düşüyor.

Harici Ekran Kartını devre Dışı Bıraktım Problem Ortadan Kalktı

Oyuna Girişte GT650M %30 - 40 -92 Olup Rest Atıyordu Pc e :)

Kngiht ekran kartı kullanmaz, işlemciyi kullanır. İşlemciyi 100% kullanıyor diyen arkadaşlar acaba msconfig üzerinden işlemci sayısını arttırma saçmalığını yapıp işlemciyi tek çekirdeğe düşürmüş olabir misiniz? Bunun dışında knitght intel ve tek çekirdek performansı yüksek olan işlemcileri sever ancak ryzen işlemcilerde %100 kullanacak bir durum yok fps düşüşü olur ancak tam kullanım olmaması gerekir.

Geri
Yukarı