Knight Online için 7000 TL laptop önerisi

Bütçe
7000

Ahmet Metin

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam, halihazırda kullandığım laptop arızalandı ve zaten çok kötüydü, tekrar yaptırmaya uğraşmak istemiyorum. Sadece ufak tefek işlemler ve Knight Online kasmadan oynatabilecek bir laptop ihtiyacım var. 6000 TL bandında Casper laptoplar var ancak laptop kültürüm olmadığı için sizlere danışmak istedim. Masaüstü kullanıcısıyım ancak başka hesaptan bağlanmak için ekstra bir bilgisayara daha ihtiyacım oluyor ve yerim olmadığı için de laptop tercih ediyorum. Tercihen sıfır ve SSD'si olan bir laptop önerme şansınız var mıdır? Teşekkürler.
Not: Bütçe 10.000 TL'ye çıkarılabilir.

Son düzenleme:
Usko oyuncusu olarak farm mı yapacaksın yoksa PK mı? Şayet farm vs pazar ise çok maaliyetli bir laptop almana gerek yok.

Ama 120 FPS için en az 2 GB ekran kartı şart.

Usko oyuncusu olarak farm mı yapacaksın yoksa pk mı? Şayet farm vs pazar ise çok maaliyetli bir laptop almana gerek yok.

Ama 120 FPS için en az 2 GB ekran kartı şart.
Selam, farm ve pazar için kullanacağım. Kenarda öyle açık kalacak yani. 120 FPS çok ihtiyacımız yok gibi düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Selam, farm ve pazar için kullanacağım. Kenarda öyle açık kalacak yani. 120 FPS çok ihtiyacımız yok gibi düşünüyorum. Siz ne dersiniz?
Valla ben 50 60 FPSlerle bile farm yapıyorum. Çoğu pc mini ve Dual core 2 falan. Bence hiç gerek yok öyle masraflı bir şey almaya.

i5 işlemci ya da i3 , SSD ve 2 GB ekran kartlı laptoplara yönelebilirsiniz. Maks band 3 K olsun. Fazlası gerçekten boşa giden para olur.

Hocam Knight Online için güzel işlemci lazım bu fiyatta güzel işlemci olarak sadece bunu bulabildim bir adet 4 GB RAM eklersen çok iyi işini görür ilerleyen zamanlarda 500 TL'ye SATA SSD çekersin miss gibi olur.

Hatta yanında şu RAM'i de alırsanız sizi bayağı bir süre götürür gündelik işler için https://www.hepsiburada.com/samsung...3200mhz-ddr4-notebook-bellek-pm-HBC00002KOOLF

Vallahi ben 50 60 FPS'lerle bile farm yapıyorum. Çoğu PC mini ve Dual Core 2 falan. Bence hiç gerek yok öyle masraflı bir şey almaya.

i5 işlemci ya da i3, SSD ve 2 GB ekran kartlı laptoplara yönelebilirsiniz. Maksimum band 3 k olsun. Fazlası gerçekten boşa giden para olur.

Aslında bir yayıncıda görmüştüm. Böyle mini kasalı ve kasa üstünde monitörü olan setupları vardı. Aklımda o var, laptop hiç sevmiyorum. Sizi bilgili gördüm, beni o konuda yönlendirebilir misiniz? Eğer daha uygun olursa 2 adet bile yapabilirim çünkü şu an bana ne kadar çok bilgisayar o kadar iyi diyebilirim. Masraf konusunda katılıyorum size hani almışken iyi bir şey alayım yarın bir gün başka şeylerde de işimi görür, kucağıma alır film izlerim vs. diye düşünmüştüm.

Hocam Knight Online için güzel işlemci lazım bu fiyatta güzel işlemci olarak sadece bunu bulabildim bir adet 4 GB RAM eklersen çok iyi işini görür ilerleyen zamanlarda 500 TL'ye SATA SSD çekersin miss gibi olur.

Hatta yanında şu RAM'i de alırsanız sizi bayağı bir süre götürür gündelik işler için https://www.hepsiburada.com/samsung...3200mhz-ddr4-notebook-bellek-pm-HBC00002KOOLF
Dostum almışken SSD ile birlikte alayım bir daha ekstra masraf etmeme gerek kalmasın. Attığınız laptop hoşuma gitmedi maalesef. Onun yerine LENOVO Ideapad 1/Athlon Silver 7120U/8GB RAM/256GB SSD/15.6"/W11/82VG008TTX Laptop Bulut Grisi bu daha iyi olmaz mı?

Aslında bir yayıncıda görmüştüm. Böyle mini kasalı ve kasa üstünde monitörü olan setupları vardı. Aklımda o var, laptop hiç sevmiyorum. Sizi bilgili gördüm, beni o konuda yönlendirebilir misiniz? Eğer daha uygun olursa 2 adet bile yapabilirim çünkü şu an bana ne kadar çok bilgisayar o kadar iyi diyebilirim. Masraf konusunda katılıyorum size hani almışken iyi bir şey alayım yarın bir gün başka şeylerde de işimi görür, kucağıma alır film izlerim vs. diye düşünmüştüm.
Şimdi farm yapan adam KS ile uğraşır, benim evimde 5-6 adet kasa . 1 kasamın içinden 20 tane client açıyorum. Yani biraz prof düzeyde farm yapıyorum. Dolayısıyla laptop alacağına 2x ya da 3x mini pc alsan birini pazara ikisini farma vs koyarsın. Tabi nerede ve hangi slotta farm yapacağına bağlı.

Dostum almışken SSD ile birlikte alayım bir daha ekstra masraf etmeme gerek kalmasın. Attığınız laptop hoşuma gitmedi maalesef. Onun yerine LENOVO Ideapad 1/Athlon Silver 7120U/8GB RAM/256GB SSD/15.6"/W11/82VG008TTX Laptop Bulut Grisi bu daha iyi olmaz mı?

Eğer laptop istiyorsanız attığım modeldeki işlemci iyi ama bütçenizin 7 bin TL olduğunu varsaydığım için bu modeli söyledim tabii ki SSD'li bir model söyleyebilirim ve attığınız modeldeki işlemci benim attığım modele kıyasla bayağı kötü.

Şimdi farm yapan adam ks ile uğraşır, benim evimde 5-6 adet kasa. 1 kasamın içinden 20 tane Client açıyorum. Yani biraz prof düzeyde farm yapıyorum. Dolayısıyla laptop alacağına 2X ya da 3X mini PC alsan birini pazara ikisini farma vs koyarsın. Tabii nerede ve hangi slotta farm yapacağına bağlı.

Aşırı profesyonel bir şekilde yapamam maalesef kafam kaldırmıyor o kadarı bir de yarın bir gün ne olacağım belli değil. Amacım sadece pk hesabımın masraflarını çıkarmak onun haricinde nakit kazanma gibi bir derdim yok. Genelde manticore ve grellciyim ben. Tek kasadan birden fazla Client'i nasıl açıyorsunuz acaba 1 Client açsam yeter benim için :( sanal sunucu yani VDS veya VPS aklıma geldi sanırım onu yasaklamışlar.

Aşırı profesyonel bir şekilde yapamam maalesef kafam kaldırmıyor o kadarı bir de yarın bir gün ne olacağım belli değil. Amacım sadece pk hesabımın masraflarını çıkarmak onun haricinde nakit kazanma gibi bir derdim yok. Genelde manticore ve grellciyim ben. Tek kasadan birden fazla Client'i nasıl açıyorsunuz acaba 1 Client açsam yeter benim için :( sanal sunucu yani VDS veya VPS aklıma geldi sanırım onu yasaklamışlar.
NTT engellemişti ama onu da çözdüler. Kimi hatır gönül ile kuruyor kimisi ücret karşılığında. Tabi ki sanal açacağın bilgisayarın iyi olması lazım. O konuda biraz teknik bilgi içerdiği için paylaşamayacağım. Fakat ben mini PC almanızdan yanayım çünkü ileride başka amaçlar için de kullanabilirsiniz.
Manticore koxper ve mafyalarından kutu alıyorsanız zaten üst düzeyde farmer olmanız gerekiyor :) . Grell de zaten expciler gelir sürekli uğraşılmaz orada okçu ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı