Kocaeli'de yaşanmaz mı?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. Kocaeli'de sizce yaşanır mı? Yoksa yaşanmaz mı? Türkiye'nin en yüksek suç oranının bulunduğu yer olarak biliniyor. Neden? Özellikle de Kocaeli Gölcük ilçesi en yüksek suç oranına sahipmiş. Anlam veremiyorum. Benim bildiğim kadarıyla en garip şeyler hep Adana'da oluyor. Neden Kocaeli? İzmit'in bir yeri yani Kocaeli. Oraya gitsem, ölme riskim fazla mı? Kocaeli'de sürekli psikopatlar geziyormuş vs. Bu doğru mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben İzmit'te oturuyorum. Severim burayı. Sahili var AVM'leri var gezilecek görülecek yerleri var ne bileyim yaşanır hoş yani. :D Tabi her yerde olduğu gibi burada da kötü yerler var. Aslında yer kötü değil de orada ikamet edenler kötü. Öyle sokağa girmeni tavsiye etmezler.

Eyvah. Kocaeli de yaşayamayacağımı öğrendiğim için kahroluyorum. Tam da aklımda Kocaeli, Gölcük'e gidip hayallerimi gerçekleştirme fikri vardı ancak bu konuyu gördükten sonra hayatım daha anlamsız bir hal aldı çünkü hayalimdeki tek yer; Kocaeli, Gölcük'e gidemeyeceğim.

Ben 10 yıla aşkın Kocaeli Gebze'de yaşıyorum. İnsanı bence en kötü şehirlerden beri. Açıkcası başka şehirlerde de çok fazla kalmadım ancak gittiğim neredeyse bütün şehirlerde bile daha saygılı, daha anlayışlı insanlara denk geliyorum hep, İstanbul'a gitsem de aynı.
Gebze'nin içi bence çöplük gibi, gerçekten bilmeyen biri girse kaybolabilir. Tabi bütün yerler öyle değil ancak Şehirleşmeden çok uzak, belediyenin dokunmaya korktuğu ve insanlarının da anlayışsız "Sen bize mi şekil çakisin kardeşşşş" diye bağıranların da (çok az da olsa.) olduğu, ama yeni neslin biraz daha eli yüzünün düzgün olduğu bi yer.
Gebze'nin ama fazlasıyla artısı var; İstanbul'a çok yakın ve yeni yapılan tren ile İstanbul'un neredeyse çoğu yerine bir iki aktarma ile gidebiliyorsun. Bunun yanında içi pek iç açmasa bile daha kırsal bölgeler çok daha güzel ve lüks. Bi de Gebze'nin bi "adalet sarayı" var, babam orada çalışıyorken sadece yüzde 30 civarı dolu olduğunu söylüyordu, içerisi o kadar gereksiz büyük ki girip turistik bir gezi yapabilirsin ısız ve uzun koridorlarda. Zaten beton yığını olan pazar alanı da gezilmeye değmez, ama dediğim gibi sıkılırsan ve girebilirsen, gez. Gebze'de gram eğlence olayı yok, İzmit'te de öyle olduğunu söyleniyor.
Her neyse Gebze'yi niye anlatıyorsam?
İstanbul'a yakın olması dışında pek bi esprisi yok, bi de paran olursa +5 mutluluk, +3 saygı ve +8 yaşam kolaylığı kazanıyorsun orası da önemli bi nokta. Ankara, Antalya hatta Kayseri bile yaşamak için daha iyi bi yer olabilir eğer İstanbul ile bi işin yoksa. Doğmadıysan gelme, ki geleni pek görmedim, gelenler ise genelde yerlilerden bi tık farklı oluyor zaten.

Şurda bu konuya açıklık getirmek istiyorum, Adana haberlerde gördüğünüz kadar kötü bir şehir değil. O tür olaylar sadece bazı mahallelerinde oluyor. (Hürriyet, Kiremithane, Yeşiloba vs.)

Kocaelililerin senden sakınması lazım asıl Erdem. 😀

Espri bir tarafa.😀 Güzel şehir. İstanbul'a yakın. Bir arkadaşım Medeni Hukuk'ta doktora yapıyor orada.

Çağırıyor ne zamandır gitmedim. Kızları da güzel diye hatırlıyorum.👍🏻😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı