Kod 19: Kayıt defterindeki yapılandırma bilgisi eksik ya da bozuk hatası

ARDA TEK

Hectopat
Yer
İZMİR
Daha fazla  
Aygıt yöneticisinde DVD'ye çift tıkladığımda şu hatayı veriyor:'Kayıt defterindeki yapılandırma bilgisi eksik ya da bozuk olduğundan Windows bu donanım aygıtını başlatamıyor. (Kod 19)'. Çözümünü bilen var mı?

Çözüm 1:

Özellikle Toshiba bilgisayarlarda olan bir sorunmuş. Toshiba Recovery Disk Creator adlı yazılımı silmek gerekiyor. Ayrıca CyberLink PowerDVD ve\veya Media Show yazılımlarını da kaldırmak gerekiyor.

Çözüm 2:

Bunlar olmazsa şunu deneyin:

1. Ekranın en sol alt kısmına sağ tıklayın ve "Komut İstemi (Yönetici)" seçeneğine tıklayın.
  2. Çıkan pencereye şu komutu yapıştırın :
    Kod:
     reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001
  3. Sonra da şu komutu:
    Kod:
    reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice2 /t REG_DWORD /d 0x00000002
  4. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Çözüm 3:

"Toshiba Optical Disc Drive Service" (TODDSrv.exe 1.0.0.8) adlı servisi bulun* ve durdurup silin. Ardından Aygıt Yöneticisi'ne girin ve optik sürücüyü silip yeniden kurun.

*Ekranın en sol alt kısmına sağ tık > Bilgisayarı Yönet> Hizmetler ve Uygulamalar > Hizmetler

Recep abi bu sorunu hallettik de iso dosyasını açmak istediğimde sağ tıklayınca bağla seçeneği çıkmıyor.

- - - Güncellendi - - -

Tamam hallettim onu da...

Recep Bey aynı sorun bende de var. Windows 8 kullanıyorum. Dediğiniz komutları girdim fakat yine düzelmedi. Yardım :)

- - - Güncellendi - - -

Verilen komutlar ne işe yarıyor onu da öğrenebilir miyim?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı