Kod bilmeden uygulama tasarlamak

One Way Trigger

Hectopat
Daha fazla  
Proje ödevim için interaktif eğitim uygulaması yapacağım. İçerisinde interantif bir menü, videolar, eğitim makaleleri vs. bulunacak. Aslında .exe formatında ders sunumu yapmak istiyorum. Menü falan tasarlayacağım.

Bunu hangi program veya internet sitesi ile yapabilirim? Figma veya Adobe XD sanırım yapmak istediğim şeye uygun. Tasarımı yaptıktan sonra bunu uygulamaya çevirebilir miyim kolaylıkla?

Son düzenleyen: Moderatör:
Acces üzerinden basit bir şeyler yapabilirsin. Öğrenmesi kolay bir arayüzü var ama yine de kod mantığını bilmen gerekir. Verileri database üzerinden çekeceğini, tablolara bu verileri doğru şekilde yerleştirmen gerektiğini vesaire. Bazıları chatgbt gibi robotlara yazılım yazdırıyorlardı... Onları da deneyebilirsin.

İlk onu düşündüm ama bilgisayar uygulaması olarak kullanılamıyor. Mümkünse uygulama yapmayı tercih ederim.
Acces üzerinden basit bir şeyler yapabilirsin. Öğrenmesi kolay bir arayüzü var ama yine de kod mantığını bilmen gerekir. Verileri database üzerinden çekeceğini, tablolara bu verileri doğru şekilde yerleştirmen gerektiğini vesaire. Bazıları chatgbt gibi robotlara yazılım yazdırıyorlardı... Onları da deneyebilirsin.
Acces yerine sürükle bırak ile bu sitelerden uygulama geliştiremez miyim ? Aslında tek yapacağım bir menü düzeni kurmak. Arayüz tasarlayacağım. Sayfaya tıkladığında da o konu hakkında bilgiler vs. paylaşacağım.

İlk onu düşündüm ama bilgisayar uygulaması olarak kullanılamıyor. Mümkünse uygulama yapmayı tercih ederim.

Acces yerine sürükle bırak ile bu sitelerden uygulama geliştiremez miyim? Aslında tek yapacağım bir menü düzeni kurmak. Arayüz tasarlayacağım. Sayfaya tıkladığında da o konu hakkında bilgiler vs. paylaşacağım.

Yani eğer böyle bir site bulursanız tabii ki de geliştirebilirsiniz ama uygulamanızı ücretsiz indirmenize izin verileceğini sanmıyorum. Çocukluğumdan beri yazılım ile uğraşıyorum ve küçük çaplı menü üzerinden kayıt sistemleri, hastanelerin hastane kayıt programları gibi veri kaydedip, veri gösterme mantığında olan programlar istendiğinde hep acces üzerinden yazdım çünkü buton veya menü oluşturuken tek yapmanız gereken sayfayı tasarlamak ve verileri birbirine bağlamak. 5 özel hastanenin hasta kayıt, randevu gibi şeylerini acces üzerinden ben yaptım. Kod'a pek ihtiyaç duymuyorsunuz. Acceste bir tabloya mesela menu_1 adlı veri değerine projenizle ilgili bir araştırmayı eklersiniz ve sayfa tasarımında tıkladığınız menü butonuna bu veriyi getirecek bir bağlama yaparsınız. Bunu yapmak 2 belki 3 dakikanızı alır acceste... Tabii ki daha kolay bir alternatif bulursanız onu kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı