Hiçbir şey bilmeden C++ başlanır mı?

Solus

Femtopat
Daha fazla  
Yazılımla alakalı bir geçmişim var sayılmaz :D C++'a başlamak istiyorum ancak daha önceden C sharp gibi uygulamaları öğrenmem gerekli midir dimdirek C++'a başlamam sıkıntı olur mı?

Biraz zorlanabilirsiniz. C++ diğer dillere nispeten biraz daha zordur. Ama C++ ile başlamanız belli konularda daha rahat olur çünkü diğer dillere geçtiğinizde çok kolay öğrenirsiniz. Eğer kolaydan başlamak istiyorum derseniz temelleri öğrenmek için Python veya onun gibi dilleri, zordan başlarım öğrenebilirim pes etmem derseniz ve hırslı iseniz C++ önerebilirim.

Ben önce C sonra C++ ile devam ettim(okulda) gayet de anlaşılabilir diller hatta anlarsanız diğer diller mesela phyton bebek gibi kalıyor. C dillerinde her şeyi siz ayarlarsınız ve nispeten zor gelebilir ama çok faydalı olacaktır.

Yeni başlayanlar için C++ genelde önerilmez hocam. Ben C++ ile başlamanızı önermiyorum. Boşu boşuna kendinizi karmaşık konuları öğrenmekte zorlanıp pes ederken bulabilirsiniz. Onun yerine yeni başlayanlar için daha rahat olan programlama dillerini tercih edin. Size önerim Python olacaktır. Python hem basit yapısı ile, hem de kullanım alanları ile işinizi büyük oranda görecektir. Boşu boşuna zor bir programlama dili ile başlayıp kendi moralinizi ve motivasyonunuzu mahvetmenize hiç gerek yok. Dediğim gibi, böyle C++, C gibi zor programlama dilleri ile başlarsanız bir anda kendinizi işinize yaramayacak saçma saçma detayları öğrenirken bulabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgiler için hepinize teşekkür ederim.
c++ dan başlama kararı aldım zamanla inşallah daha iyi anlarım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı