Kod ile Windows etkinleştirme

Esploec

Decapat
Az önce YouTube'da bir video gördüm ve video altında verilen kodu Metin Belgesi'nde .BAT olarak kaydedip çalıştırdığınızda 10 saniye sonra bilgisayarınız aktifleşiyor ve virüs vb. şeyler olmuyor. Oldukça garibime gitti denedim ve birbirinden farklı uygulamalar ile detaylı arama yapmama rağmen bir virüs veya sorun yok, sistem aktif.

Kodu yasal olmadığı için vermeyeceğim fakat kısa bir bölümünü yazacağım, bu kod nedir? Zararlı mıdır?
Normal'de benim Windows 10'um var orijinal, format sonrası denedim ve şok oldum. Boşuna mı para verdim diye?
Sistemi yeni topladım, daha orijinal Windows 10 kurmadım, az sonra kuracağım fakat bu nasıl mümkün oluyor..

Bazı yerleri kapattım, mantığı nedir bu kodun? Ne işe yarıyor? Nasıl beleşe orijinal oluyor.
Kod:
Kod:
@******
title Windows 1**************ivator &cls&echo ************************************************* &echo Copyright: Youtube: 2013Electronics and Computers &echo ************************************************* &echo.&echo Supported products:&echo - Windows 10 Home &echo - Windows 10 Professional &echo - Windows 10 Education &echo - Windows 10 Enterprise, Enterprise LTSB &echo.&echo Microsoft Windows 10 activation...
cscript **************ystem32\slmgr.vbs /ipk TX9XD-98**********FG-H8Q99 >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk *****-WNT83-DGQK*******4BM >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk 7HNRX-D7K********PJ4-YTDFH >nul
******* //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk PVMJN-********D3WVR >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk W269N-WF*********83GX >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk MH**********7XM9-C7227-GCQG9 >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk NW6C2-QM***********6-VCFB2 >nul
******* //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk NW6*********K-3GKT6-VCFB2 >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk 2WH4N-***********Q-MDWWJ >nul
cscript //nologo c*************.vbs /ipk NPPR9-FWDCX-D***********nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk DPH2V-TTN**********JW4 >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\*************V-HQ7T2-76DF9 >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk 2F77B-TN*********69TJ >nul
echo ************************************ &echo.&echo.&set i=1
:server
if %i%==1 *****MS_Sev=kms.digiboy.ir
if %i%==2 set KMS_Sev=kms8.MSGuides.com
if %i%==3 set KMS_Sev=kms.chinancce.com
if %i%==4 exit
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /skms %KMS_Sev% >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ato | find /i "successfully" && (echo.& echo ************************************************* & echo. & choice /n /c YN /m "Do you want to restart your PC now [Y,N]?" & if errorlevel 2 exit) || (echo The connection to the server failed! Trying to connect to another one... & echo Please wait... & echo. & echo. & set /a i+=1 & goto server)
shutdown.exe /r /t 00

Lütfen bilgilendirin. Boşuna Windows 10 mu satın almış oldum?

Benim bildiğim bu yöntemle Microsoft Office gibi programı yapıyorlar. Gördüğüm kadarıyla KMSPico adlı programın sunucusuyla işler yapmış. Bir nevi program kullanarak yapmış oluyorsun. Tehdit kısmını bende düşünmüştüm ama bilmiyorum.

Benim bildiğim bu yöntemle Microsoft Office gibi programı yapıyorlar. Gördüğüm kadarıyla KMSPico adlı programın sunucusuyla işler yapmış. Bir nevi program kullanarak yapmış oluyorsun. Tehdit kısmını bende düşünmüştüm ama bilmiyorum.
Herhangi bir virüs içeren program indirmiyor ya, o garibime gitti. Şu an daha orijinal Windows 10 anahtarımı kullanmadım, hala tarama yapıyorum ve hiçbir sıkıntı yok. Güncelleme alıyor virüs yok, çok ilginç.

KMSpico tarzında bazı sunuculara bilgisayarınızdan bağlanarak işlem yapmış. Güvenli olup olmadığını buradan siz düşünün. Tasvip etmediğim ve her şekilde korsan kullanıma giren bir işlem bu.
Ben şahsen karşıyım Korsan kullanımına, kesinlikle güvenli değil. Kendi anahtarımı kullanmadan önce denemek istedim ve aktifleştirdi. Bilgisayarımda herhangi bir virüs spyware malware yokken ne gibi güvenlik sorunları olabilir? sunuculara bilgisayarı bağlamak ile oluşabilecek sorunlar nelerdir? Bunları anlatabilir misiniz rica etsem? bilmeyen arkadaşlar da öğrenmiş olacaklardır.

Programlara göre daha sağlıklı. Program ile etkinleştirildiğinde arka planda farklı .exe ler çalışıyor. En iyi yöntem bu şekilde de yapmak yani kodlarla.

ör:
slmgr /ipk ''ürün anahtarı''
slmgr /skms kms.digiboy.ir
slmgr /ato

Programlara göre daha sağlıklı. Program ile etkinleştirildiğinde arka planda farklı .exe ler çalışıyor. En iyi yöntem bu şekilde de yapmak yani kodlarla.

ör:
slmgr /ipk ''ürün anahtarı''
slmgr /skms kms.digiboy.ir
slmgr /ato
Sorumu biraz yanlış anlamışsınız gibi. Tekrar gözden geçirebilir misiniz?

Sorumu biraz yanlış anlamışsınız gibi. Tekrar gözden geçirebilir misiniz?

Sorununuzu gayet iyi anladım. Dediğim gibi programlara göre zararsız. Program kullanılarak etkinleştirildiğinde senin dediğin gibi arka planda farklı .exe ler çalıştığını görürsünüz görev yöneticisinden. Programların çoğu bu aynı mantıkla çalışıyor yani bu tür kodları kullanıyor. Bu şekilde % 100 güvenli diyemeyeceğim ama programlara göre sağlıklı.

Boşuna lisans almıyorsunuz. Tek fark bence satın alınan key şifresi ile 1 PC aktif edilirken diğer 3. parti programları ile 1 key şifresi ile bir den fazla PC aktif ediliyor olması

Sorununuzu gayet iyi anladım. Dediğim gibi programlara göre zararsız. Program kullanılarak etkinleştirildiğinde senin dediğin gibi arka planda farklı .exe ler çalıştığını görürsünüz görev yöneticisinden. Programların çoğu bu aynı mantıkla çalışıyor yani bu tür kodları kullanıyor. Bu şekilde % 100 güvenli diyemeyeceğim ama programlara göre sağlıklı.
Şimdi anladım demek istediğinizi, teşekkürler yorumunuz için. Peki son bir şey daha sormak istiyorum. Olası sorunlar neler olabilir?

Sunuculara bilgisayarı bağlamak ile oluşabilecek sorunlar nelerdir? Bunları anlatabilir misiniz? Bilmeyen arkadaşlar da öğrenmiş olacaklardır.

Siz aktivasyon için KMS sunucusu atadığınızı zannederken bilgisayar sunucu olarak ya bir zombi ağının sunucusuna atanırsa? Bu tarz işlemlerle sunucu ile bilgisayar arasında belirli veri akışları gerçekleşebilir.

Aşağıda normal KMS sunucuları ile aktivasyon şekli gösterilmiş. Görüldüğü üzere bilgisayardan geliş ve gidiş yönlü veri akışı sağlanmakta. Bu verdiğiniz komuttaki sunucular için de geçerli ve aynı şey orada da gerçekleşiyor. Komutlarda bazı komutlar girildikten sonra aktivasyon için KMS sunucusu olarak birtakım sunucular atanıyor.

100413_2029_KMSServerKu2.png

Uzun lafın kısası yapılmasını doğru bulmuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı