Kod ile Windows etkinleştirme

Az önce YouTube'da bir video gördüm ve video altında verilen kodu metin belgesi'nde .BAT olarak kaydedip çalıştırdığınızda 10 saniye sonra bilgisayarınız aktifleşiyor ve virüs vb. şeyler olmuyor. Oldukça garibime gitti denedim ve birbirinden farklı uygulamalar ile detaylı arama yapmama rağmen bir virüs veya sorun yok, sistem aktif.

Kodu yasal olmadığı için vermeyeceğim fakat kısa bir bölümünü yazacağım, bu kod nedir? Zararlı mıdır?
Normal'de benim Windows 10'um var orijinal, format sonrası denedim ve şok oldum. Boşuna mı para verdim diye?
Sistemi yeni topladım, daha orijinal Windows 10 kurmadım, az sonra kuracağım fakat bu nasıl mümkün oluyor.

Bazı yerleri kapattım, mantığı nedir bu kodun? Ne işe yarıyor? Nasıl beleşe orijinal oluyor.
Kod:
Kod:
@******
title Windows 1**************ivator &cls&echo ************************************************* &echo Copyright: Youtube: 2013Electronics and Computers &echo ************************************************* &echo.&echo Supported products:&echo - Windows 10 Home &echo - Windows 10 Professional &echo - Windows 10 Education &echo - Windows 10 Enterprise, Enterprise LTSB &echo.&echo Microsoft Windows 10 activation...
cscript **************ystem32\slmgr.vbs /ipk TX9XD-98**********FG-H8Q99 >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk *****-WNT83-DGQK*******4BM >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk 7HNRX-D7K********PJ4-YTDFH >nul
******* //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk PVMJN-********D3WVR >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk W269N-WF*********83GX >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk MH**********7XM9-C7227-GCQG9 >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk NW6C2-QM***********6-VCFB2 >nul
******* //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk NW6*********K-3GKT6-VCFB2 >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk 2WH4N-***********Q-MDWWJ >nul
cscript //nologo c*************.vbs /ipk NPPR9-FWDCX-D***********nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk DPH2V-TTN**********JW4 >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\*************V-HQ7T2-76DF9 >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk 2F77B-TN*********69TJ >nul
echo ************************************ &echo.&echo.&set i=1
:server
if %i%==1 *****MS_Sev=kms.digiboy.ir
if %i%==2 set KMS_Sev=kms8.MSGuides.com
if %i%==3 set KMS_Sev=kms.chinancce.com
if %i%==4 exit.
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /skms %KMS_Sev% >nul
cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ato | find /i "successfully" && (echo.& echo ************************************************* & echo. & choice /n /c YN /m "Do you want to restart your PC now [Y,N]?" & if errorlevel 2 exit) || (echo The connection to the server failed! Trying to connect to another one... & echo Please wait... & echo. & echo. & set /a i+=1 & goto server)
shutdown.exe /r /t 00.

Lütfen bilgilendirin. Boşuna Windows 10 mu satın almış oldum?

Trail versiyonu kullanın daha iyi ama sakın crack kullanmayın...
Kimse kimseye bedava hizmeti sağlamaz...
PC'niz torent gibi programlar için zombi PC olur haberiniz olsun...
Ayrıca KMSpico programını da tersine müh. İle incelerseniz ne kadar haklı olduğumu kendiniz de görürsünüz.

O zaman bunun orijinal kodu ne? Ben değiştim, orijinalini bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Option Explicit
Dim objshell,path,DigitalID, Result
Set objshell = CreateObject("WScript.Shell")
'Set registry key path
Path = "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\"
'Registry key value
DigitalID = objshell.RegRead(Path & "DigitalProductId")
Dim ProductName,ProductID,ProductKey,ProductData
'Get ProductName, ProductID, ProductKey
ProductName = "Product Name: " & objshell.RegRead(Path & "ProductName")
ProductID = "Product ID: " & objshell.RegRead(Path & "ProductID")
ProductKey = "Installed Key: " & ConvertToKey(DigitalID)
ProductData = ProductName & vbNewLine & ProductID & vbNewLine & ProductKey
'Show messbox if save to a file
If vbYes = MsgBox(ProductData & vblf & vblf & "Save to a file?", vbYesNo + vbQuestion, "BackUp Windows Key Information") then
Save ProductData
End If
'Convert binary to chars
Function ConvertToKey(Key)
Const KeyOffset = 52
Dim isWin8, Maps, i, j, Current, KeyOutput, Last, keypart1, insert
'Check if OS is Windows 8
isWin8 = (Key(66) \ 6) And 1
Key(66) = (Key(66) And &HF7) Or ((isWin8 And 2) * 4)
i = 24
Maps = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"
Do
Current= 0
j = 14
Do
Current = Current* 256
Current = Key(j + KeyOffset) + Current
Key(j + KeyOffset) = (Current \ 24)
Current=Current Mod 24
j = j -1
Loop While j >= 0
i = i -1
KeyOutput = Mid(Maps,Current+ 1, 1) & KeyOutput
Last = Current
Loop While i >= 0
keypart1 = Mid(KeyOutput, 2, Last)
insert = "N"
KeyOutput = Replace(KeyOutput, keypart1, keypart1 & insert, 2, 1, 0)
If Last = 0 Then KeyOutput = insert & KeyOutput
ConvertToKey = Mid(KeyOutput, 1, 5) & "-" & Mid(KeyOutput, 6, 5) & "-" & Mid(KeyOutput, 11, 5) & "-" & Mid(KeyOutput, 16, 5) & "-" & Mid(KeyOutput, 21, 5)
End Function
'Save data to a file
Function Save(Data)
Dim fso, fName, txt,objshell,UserName
Set objshell = CreateObject("wscript.shell")
'Get current user name
UserName = objshell.ExpandEnvironmentStrings("%UserName%")
'Create a text file on desktop
fName = "C:\Users\" & UserName & "\Desktop\WindowsKeyInfo.txt"
Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set txt = fso.CreateTextFile(fName)
txt.Writeline Data
txt.Close
End Function

---------------------------------------------------------------------------
Kodunu bir .txt dosyasına kaydedin ve uzantısını .vbs olarak değiştirin...
Çalıştırdığınızda BIOS'a kayıtlı bir lisans anahtarınız varsa size gösterecektir...
O zaman bunun orijinal kodu ne? Ben değiştim, orijinalini bilmiyorum.

Siz aktivasyon için KMS sunucusu atadığınızı zannederken bilgisayar sunucu olarak ya bir zombi ağının sunucusuna atanırsa? Bu tarz işlemlerle sunucu ile bilgisayar arasında belirli veri akışları gerçekleşebilir.

Aşağıda normal KMS sunucuları ile aktivasyon şekli gösterilmiş. Görüldüğü üzere bilgisayardan geliş ve gidiş yönlü veri akışı sağlanmakta. Bu verdiğiniz komuttaki sunucular için de geçerli ve aynı şey orada da gerçekleşiyor. Komutlarda bazı komutlar girildikten sonra aktivasyon için KMS sunucusu olarak birtakım sunucular atanıyor.

Eki Görüntüle 363558

Uzun lafın kısası yapılmasını doğru bulmuyorum.
Hocam bunun hakkında ne düşünüyorsunuz:

Programlara göre daha sağlıklı. Program ile etkinleştirildiğinde arka planda farklı .exeler çalışıyor. En iyi yöntem bu şekilde de yapmak yani kodlarla.

Ör:
Slmgr /ipk "ürün anahtarı"
Slmgr /skms KMS. Digiboy. İr.
Slmgr /ato

Bir şey sorabilir miyim bende bu yöntemle Windows'u etkinleştirmek istiyorum 2 tane kod var bir tanesi KMS8.msguides diye başlıyor bir de sizin paylastiginiz kod var hangisi daha iyi.
Programlara göre daha sağlıklı. Program ile etkinleştirildiğinde arka planda farklı .exe ler çalışıyor. En iyi yöntem bu şekilde de yapmak yani kodlarla.

ör:
slmgr /ipk ''ürün anahtarı''
slmgr /skms kms.digiboy.ir
slmgr /ato
Benim bir sorum olacak bende böyle Windows etkinleştirmeyi düşünüyorum bazı yerlerde msguidesli bir kod var bir de sizin paylastiginiz digiboylu bir komut var hangisi daha iyi olur birbirlerine göre farkları nelerdir.

Son düzenleme:
KMS sunucusu ile aktivasyon genellikle Volume lisans sahibi şirketlerde çevrimdışı aktivasyon için kullanılıyor. İnternette paylaşılan kodlardaki sunucularda ise Microsoft'un KMS sunucusunu bir nevi taklit eden KMS Server Emulator diye tabir edilen tersine mühendislik ile yazılmış açık kaynak kodlu yazılımlar mevcut. (Her sunucu için demiyorum bunu. Bazı sunucular kötü amaçlı olabilir.) Bu yazılımlar herhangi bir Volume lisans gerektirmeden kullanıcılar tarafından gönderilen etkinleştirme isteklerini onaylıyor. Ve bu sayede 180 gün boyunca Windows, Office gibi Microsoft'un çoğu yazılımını etkinleştirebiliyorsunuz. 7 günlük periyotlarla sunucuya tekrar istek gönderilerek 180 günlük süre yenileniyor. Onun dışında bu sunucularla başka bir bağlantınız olmuyor.

Şahsen ben internette paylaşılan sunuculara güvenmiyorum. Kendi sunucumla etkinleştirme yapıyorum.
Bunu nasıl yapıyorsunuz hocam yardımcı olur musunuz?

Ben OEM key aldım uygun banadan. Benden telefonla etkinleştirme kısmına tıklayıp 9 bölümlü sayıların olduğu ksımın ekran görütüsünü yollamamı istediler bende yollladım onlar da bana 9 kısımlı sayılar yolladılar, onay kimliği kısmına girdim Windows aktifleşti. Bu sayıları onlarla paylaşmam bir sıkıntı çıkarmaz değil mi?

Geri
Yukarı