Kod yazmak için Ultra wide monitör mü çift monitör mü?

Mehmet ULUDAĞ

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar elimde cbox 21.5 inch 5 Ms'lik giriş seviyesi monitör var. Dell'in 21.5 IPS'ini alıp çift kullanabilirim ya da geniş monitör. Kodlama için hangisi iyi olur bir yandan kurs izleyip bir yandan kod yazacağım.

Şahsi görüşüm kodlama için dikey ve yatay dönebilen bir monitör olması daha mantıklı. Çift monitör yaparsın dikey olanda kodları yazıp yatay olanda kurs izleyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar elimde cbox 21.5 inch 5 Ms'lik giriş seviyesi monitör var. Dell'in 21.5 IPS'ini alıp çift kullanabilirim ya da geniş monitör. Kodlama için hangisi iyi olur bir yandan kurs izleyip bir yandan kod yazacağım.

Çift. Ultra wide alırsan bölme özelliğini kullansan bile konumunu ayarlayamayacağın için rahat edemeyebilirsin. Yani monitöre bakış açın seni rahat ettirmeyebilir.

Bana da çift monitör fikri ağır basıyor fakat biri ıps kaliteli monitör olacak diğeri dandik göz sağlığı olsun olumsuzluk sağlamaz mı? Sürekli farklı renk tonları vs olacak.

Bana da çift monitör fikri ağır basıyor fakat biri IPS kaliteli monitör olacak diğeri dandik göz sağlığı olsun olumsuzluk sağlamaz mı? Sürekli farklı renk tonları vs olacak.

Ekran kartınızın yazılımından ayarlarsınız. İkisini de IPS ve aynı/benzer renk değerlerinde alırsan bir de ekran kartının yazılımından ayar yaparsan bir şey olmaz.

Bana da çift monitör fikri ağır basıyor fakat biri IPS kaliteli monitör olacak diğeri dandik göz sağlığı olsun olumsuzluk sağlamaz mı? Sürekli farklı renk tonları vs olacak.

Renk farkı şu anda bende de var kod işlemlerini küçük ekranda yapıyorum orada fazla bir renk işim olmuyor inceleme yaparken ana monitör üzerinden inceliyorum zaten yani bana kalsa çift monitör tercih etmelisin.

Geri
Yukarı