Kod yazmayı öğrenmek

Kubilay İmreks

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşlar ben kod yazmayı öğrenmek istiyorum. Hangi programlarla kodlar yazılabilir bu hani bir şey oynatma gibi küçük oyunlar yapılıyor onun gibi programlar önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
C# ile başlayın. C# hem öğrenmesi kolay, hem de kullanım alanı çok geniş. Kaynak istiyorsanız size yardımcı olurum.

Ben VB.NET ile başlamıştım. Sanada tavsiye ederim.
Visual Basic bulaşmayın. İnternette çoğu kaynak C#. Zaten Visual Basic'deki "Basic" basit anlamını taşımıyor. Visual Basic, Basic programlama dilinden geliştirilmiş bir programlama dili.
C# ise Microsoft'un daha sonradan programlama dili arayışına girmesiyle oluşturulmuş java programlama diline çok benzeyen daha basit okunması kolay ve anlaşılabilir bir dil.
Kısaca yeni nesil.

Kaynak derken ne gibi şeyler atarsanız sevinirim.

Birde programlamayı öğrendikten sonra biraz komik olacak ama :D hep birşeyleri hacklemek istemişimdir yani hangi program diliyle o işler yapılıyor ?

Güvenlik uzmanı Huzeyfe Önal, linux altında python dilini kullandıklarını söyledi. Videoyu tavsiye ederim.
Tabi bide beyaz şapka takmanı :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardım ettiğiniz teşekkürler çok işime yaradı :D Son bişey daha filmlerde,dizilerde görüyorum hep hackerler bilgisayarda bişi yapıyolar yeşil yeşil kodlar geçıyor kod felan yazıyolar direk bişey yazdıklarında direk istediklerini buluyorlar onlar nedir ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı