Kodlama - Algoritma aşaması

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar dersler başladı ve program kodları yazmaya başladık. Tabi emekleme aşamasındayız.

Silindirin hacmini - Yamuğun alanını falan bulmaya yarayan program kodlarını yazıyoruz.

Hoca silindirin hacmini bulmaya yarayan bir algoritma yazın dedi. Ben yaptım ama doğru olduğundan emin değilim.

Şuan Türkçe kelimeler kullanıyoruz.

Basla Ekran çıktısı
[ Sayısal a , b , h ,Alanı ]
Oku '' alt taban uzunluğu : '' , a
Oku '' üst taban uzunluğu: '' , b
Oku '' Yükseklik '' h
Alanı: (a+b)*h/2
Yaz '' Yamuğun alanı = '' , Alanı
Bitir

Birde ben bu kodları hangi program yardımı yazabilirim ? Hoca söylemişti ama unuttum.

Mutlaka öğretmenin bir dili seçecektir. Bunun doğrultusunda çalışmanı öneririm. PHP, ASP, Visual Basic, C++, C#, Pascal, JAVA gibi bir dili kullanacaktır. Kullanacağın program PHP için Notepad++ iyi bir başlangıç olabilir. Kullanacağın dile göre editör değişecektir. Bu arada yazdığın algoritmayı herhangi bir dille program olarak yazabilirsin uygundur. :)

İkisi farklı alanlarda çalışıyo örnek verecek olursam; Php internet tabanlı programlamadır, Basic ise sadece bilgisayarda çalışır (Bura biraz karışık.). Php ile facebook yaparsın, Basic ile muhasebe programı. Sen ikisinide öğren bence ama Basic iyi başlangıç çok şey öğrenirsin, son versiyonlarını kullan her zaman.

C# ile yazarsın istersen yardımda edebilirim. Gerek konsol gerek form uygulaması olarak yardım edebilirim. Diğer arkadaşların bilmiyorsa onlardan bir adım önde olursun çok büyük avantaj sağlar sana ;)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı