Kodlama Bilmeden Oyun Yapmak

Kodu diye bir oyun motoru var. Çocukların kodlama bilmeden oyun yapmasını hedefliyor ama siz de basit oyunlar yapmak için kullanabilirsiniz.

Kodu | Home
Kodu - Microsoft Açık Akademi

Download Kodu Game Lab from Official Microsoft Download Center
Genel olarak bu tarz programlar anladığım kadarıyla bir alan içinde hedefliyor benimkinde ekrana kartlar gelicek ve kartları sağ ya da sola kaydırarak(oralarda kararlar var) oynayacaklar.
Nerden gördünüz bilmem ama sürükle bırak yapılabiliyor. İsterseniz site adını da veriyim.
Söyler misiniz lütfen?
Masaüstü oyunu yapmak istiyen birine Android öneren canım kardeşim, nasıl çalıştırcaksın?
Yapacağım oyun android için olacak.

Oyun, kodlama bilmeden yapılmaz. Bu, ıslanmadan yüzme öğrenmeye benzer. Programlama korkulacak birşey değil sadece 2 3 yıl zaman vermen lazım kendine. Hiç bir başarıya kolay ulaşılmaz.
Öncelikle teşekkürler. Benim zaten merak ettiğim şey kodlama olmadan yapılır mı? Yani içimde de öğrenme isteği var fakat herkes farklı bir şey yazınca kafam karışıyor.

Öncelikle teşekkürler. Benim zaten merak ettiğim şey kodlama olmadan yapılır mı? Yani içimde de öğrenme isteği var fakat herkes farklı bir şey yazınca kafam karışıyor.
Kodlama olmadan yapılsa, neden Game Developerlar para kazansın. Mantığını kullansan ve düşünmeden yazı yazmasan süper olur.

Son düzenleme:
Genel olarak bu tarz programlar anladığım kadarıyla bir alan içinde hedefliyor benimkinde ekrana kartlar gelicek ve kartları sağ ya da sola kaydırarak(oralarda kararlar var) oynayacaklar.

Söyler misiniz lütfen?

Yapacağım oyun android için olacak.

Site adı Appsgeyser.

Kodlama olmadan yapılsa, neden Game Developerlar para kazansın. Mantığını kullansan ve düşünmeden yazı yazmasan süper olur.

Öncelikle bir kalıp var ve onu değiştirerek oyun yapılıyor. O kalıpların çoğunu kullanıcılar yapıp halka açıyor. Zaten siteye bağış yapılabiliyor. Bağışlarla parasını çıkarıyor dediğim site. Pek de para amacıyla yapılmamış olsa da.

Biraz fazla giriş seviyesi ve fazla abartılı şeyler yapamazsın ama Flash oyun kategorisinde efsane şeyler çıkartabilirsin. Ben marketi olan bir hayalet avcısı oyunu yapmıştım mesela.
Scratch - Imagine, Program, Share
Biraz fazla giriş seviyesi ve fazla abartılı şeyler yapamazsın ama Flash oyun kategorisinde efsane şeyler çıkartabilirsin. Ben marketi olan bir hayalet avcısı oyunu yapmıştım mesela.
Scratch - Imagine, Program, Share
Programı kullanarak güzel şeyler çıkartabilirsin elbet ama kodlarla daha harika şeyler yapabilirsin.

Site adı Appsgeyser.
Öncelikle bir kalıp var ve onu değiştirerek oyun yapılıyor. O kalıpların çoğunu kullanıcılar yapıp halka açıyor. Zaten siteye bağış yapılabiliyor. Bağışlarla parasını çıkarıyor dediğim site. Pek de para amacıyla yapılmamış olsa da.
Tamam hadi yap oyununu da yolla, bekliyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı