Kodlama nasıl öğrenilir?

Under.nvid

Hectopat
Yer
İstanbul
HTML ile başladım bugün 3 saat boyunca araştırdım baktım falan sonra CSS sonra JavaScript öğrenip bırakmak istiyorum (tabii ki de kodlamayı bırakıp salmayacağım sadece ondan sonra başka dil öğrenme gibi bir niyetim yok) ya da Python da öğrenebilirim. Başlama nedenim birden heveslendim Discord botu yazmak istedim arkadaşlarımla benim aramda falan eğlencesine kendim bir şeyler ekleyeyim falan eğlence amaçlı. Zaten böyle kod, yazılım gibi şeylere hep meraklıydım. Şimdi benim öyle büyük amaçlarım yok eğlencesine öğrenmek istiyorum belki site yaparak para kazanma olayını yapabilirim sadece. Oyun yazmak vs. öyle amaçlarım yok. Önerileriniz nedir? YouTube'daki Tutorial'lardan falan nereye kadar gelebilirim? 7 saatlik HTML + CSS var işte o videodaki kodları falan her gün pekiştirerek öğrenerek yavaş yavaş giderek öğrenmek istiyorum. Büyük ihtimal 1 haftaya falan hevesim kırılacak ama gene de sormak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostum. Bu yazdıklarım tamamen benim fikrimdir ve yap demiyorum. Sadece yardıma ihtiyacın varsa yazıyorum. Kod öğrenmek için yaş sınırı yoktur. İster 50 yaşında ol ister 100 yaşında ol. Kod öğrenmek için farklı web sitelerini gezebilirsin. Ve ya forumlarda bunları paylaşabilirsin. Web site önerilerim şunlar: Youtube'da "Kodlama Dersler" ve ya "Kodlama Nasıl Öğrenilir" yazarsan çok fazla sonuç bulabilirsin. Ve ya daha profösyönel bir kodlama dili öğrenmek istiyorsan sana Udemy'yi tavsiye ederim. İçinde milyonlarca sonuç bulabilirsin. Son olarak kitap okuyabilirsin. İnsanlar kodlama ile alakalı kitaplar yazıyorlar ve yazanlar üniversite mezunları ya da güzel bir işte çalışanlar oluyor. Önerilerim bu kadar. Umarım bilgili bulmuşsundur. Sana iyi çalışmalar diliyorum. =)

Sadece bu forumda bile binlerce " Kodlama nasıl öğrenilir?, Kodlamaya nereden başlanır?" konuları var. İnternette milyonlarca kaynak var. O kaynakları araştırmayıp buraya gelip konu açan birinin öğrenebileceğini düşünmüyorum.

Geri
Yukarı