Kodlama öğrenmek için iPad Air 5 uygun mudur?

Bu cihaz da bütçemin (12bin) çok fazla üstüne çıkıyor ki bu cihazı almak yerine ikinci el bir iPad Air 4 ve Gaming laptop alırdım o fiyata.

Amacım ağacı kesmek değilki ağacı kesmeyi öğrenmek.

Öğrenmeyi de bıçak yerine baltayla yapsanız ağaç daha kolay elinize gelir.

Hocam yazdığım gibi isterseniz kullanabilirsiniz alışma süresi daha uzun sürer ama şarj ve cihazın fiziksel dayanıklılığı & taşınabilirliği konusunda daha öndedir dediğiniz gibi. Eğer amacınız front-end alanında bir şeyler öğrenmek ise çok bir sorun olacağını zannetmiyorum ancak özellikle c'de ciddi sorun yaratır. Hem derleyici sıkıntısı var hem de derlenmiş programı çalıştırma sıkıntısı var çünkü. Ha yok ben front-end takılacağım veya python'da işlemciye falan bulaşmayan programlar yazacağım derseniz karşınıza öyle çok bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Ama yine de bu şekilde çalışanlar var ise çok daha iyi yardımcı olabilirler size.
Sadece öğrenmek istiyorum ilerisine gitmek istemiyorum ileriki zamanlarda belki de şuan ipad mi alsam yoksa gaming laptop mu alsam diye düşünmeye başladım

Hocam yazdığım gibi isterseniz kullanabilirsiniz alışma süresi daha uzun sürer ama şarj ve cihazın fiziksel dayanıklılığı & taşınabilirliği konusunda daha öndedir dediğiniz gibi. Eğer amacınız front-end alanında bir şeyler öğrenmek ise çok bir sorun olacağını zannetmiyorum ancak özellikle c'de ciddi sorun yaratır. Hem derleyici sıkıntısı var hem de derlenmiş programı çalıştırma sıkıntısı var çünkü. Ha yok ben front-end takılacağım veya python'da işlemciye falan bulaşmayan programlar yazacağım derseniz karşınıza öyle çok bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Ama yine de bu şekilde çalışanlar var ise çok daha iyi yardımcı olabilirler size.
Front-end nedir?

Derleyici manasında bir VS Code yok IPadOS'ta. Çalıştırma ortamıda emülator vb harici programlar. Biraz karmaşık söylemişim kusura bakmayın.
Ben bilmiyorum da sormak istedim. Açık da söyleseniz tamamen anlayamam.

Front-End nedir?

Hocam bunları ciddi ciddi bilmediğinizden mi soruyorsunuz yoksa dalgaya almak amaçlımı anlamadım. Soruya gelecek olursam front end genel manada site veya uygulamaların kullanıcı ile etkileşimde olan ve tasarımın göründüğü bölümdür. HTML ve CSS bu platformun geliştirilmesini sağlayan bazı dillerden biridir.

Front-End nedir?

Ben bilmiyorum da sormak istedim. Açık da söyleseniz tamamen anlayamam.

Bu noktada şahsi araştırma yapmanız daha doğru olacaktır. Çünkü her terim için soru sormaya kalkarsanız içinden çıkamazsınız.

Hocam bunları ciddi ciddi bilmediğinizden mi soruyorsunuz yoksa dalgaya almak amaçlımı anlamadım. Soruya gelecek olursam front end genel manada site veya uygulamaların kullanıcı ile etkileşimde olan ve tasarımın göründüğü bölümdür. HTML ve CSS bu platformun geliştirilmesini sağlayan bazı dillerden biridir.
HTML bir dil değil de, düzenlemeyle ilgili bir şeydi sanırım. Ve gerçekten de bilmiyorum, hatta sizi sorum olursa etiketleyebilir miyim?

Bu noktada şahsi araştırma yapmanız daha doğru olacaktır. Çünkü her terim için soru sormaya kalkarsanız içinden çıkamazsınız.
Evet, anlık olarak sordum. Diğer konularıma bakarsanız dalga geçmediğimi anlayabilirsiniz.

HTML bir dil değil de, düzenlemeyle ilgili bir şeydi sanırım. Ve gerçekten de bilmiyorum, hatta sizi sorum olursa etiketleyebilir miyim?

Doğru HTML programlama değil metin işaretleme dili o noktada yanlış bilgilendir miyim? Etiket konusunda tabii ki de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Öğrenmeyi de bıçak yerine baltayla yapsanız ağaç daha kolay elinize gelir.
Taşınabilirliği açısından bana ipad daha uygun olduğu için onu almak istiyordum fakat şuan laptop la arasında kaldım bütçeme göre de en iyi laptop lenovo ideapad gaming 3 r5 5600h 1650 olmış oluyor onunda bataryasından dolayı şüpheleniyorum

ideapad gaming 3 serisi hafif kullanımda 5 6 saat götürüyor diye biliyorum. Şahsen benim de önerim aslında laptop olur. Bilgisayarın özellikleri de gayet iyi hem. Taşınabilirlik konusunda da sahada çalışan falan bir insan falan değilseniz endişelenmenize gerek yok bence. Zaten çantanıza atıp geziyorsunuz. Öyle ağır cihazlar falan da değilller ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı