iPad Air 5 için kılıf önerisi

Pluxy01

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Her gün çantada okula gidecek, toplu taşıma (otobüs, metro) gibi sıkışık yerlerde bulunacak. Önceliğim güvenlik, yamulma veya ezilme gibi durumlarla karşı karşıya kalmayı hiç istemem. Araştırma üzerine 3 farklı kılıf çeşidi olduğunu gördüm.

1- Manyetik kılıf. Aslında şıklık ve pratiklik olarak en hoşuma giden bu ama bahsettiğim koşullarda bana hiç güven vermedi.

2- Silikon kılıf. Buna biraz daha sıcak bakıyorum ama yine gereken korumayı sağlayıp sağlamayacağı konusunda kuşkularım var.

3- Sert kılıf. Görüntü ve pratiklik olarak hoşuma gitmese de en yakın olduğum seçenek. Çantayı sıklıkla yere sert bir şekilde koyan biri olduğum için kenarların yamulması çok muhtemel. Hatta laptopun sert kılıfını da kırmışım.

Önerileriniz nelerdir, hangi opsiyonları tercih etmeliyim?

Not olarak bu attıklarımda kalem dış tarafta duruyor ama kalemin iç tarafta durduğu bir kılıf önerebilirseniz iyi olur.

Her gün çantada okula gidecek, toplu taşıma (otobüs, metro) gibi sıkışık yerlerde bulunacak. Önceliğim güvenlik, yamulma veya ezilme gibi durumlarla karşı karşıya kalmayı hiç istemem. Araştırma üzerine 3 farklı kılıf çeşidi olduğunu gördüm.

1- manyetik kılıf. Aslında şıklık ve pratiklik olarak en hoşuma giden bu ama bahsettiğim koşullarda bana hiç güven vermedi.

2- silikon kılıf. Buna biraz daha sıcak bakıyorum ama yine gereken korumayı sağlayıp sağlamayacağı konusunda kuşkularım var.

3- sert kılıf. Görüntü ve pratiklik olarak hoşuma gitmese de en yakın olduğum seçenek. Çantayı sıklıkla yere sert bir şekilde koyan biri olduğum için kenarların yamulması çok muhtemel. Hatta laptopun sert kılıfını da kırmışım.

Not olarak bu attıklarımda kalem dış tarafta duruyor ama kalemin iç tarafta durduğu bir kılıf önerebilirseniz iyi olur.

Kanka bizim söylediğimiz şeyler kendi zevkimize ait fikirler sen niye böyle bir konu açıp soruyosun ki insanların düşüncesini merak ediyosundur orası farklı saygı duyarımda kendine göre beğen al bence bize sorma insanların kendi fikirleri daha önemlidir.

Kanka bizim söylediğimiz şeyler kendi zevkimize ait fikirler sen niye böyle bir konu açıp soruyosun ki insanların düşüncesini merak ediyosundur orası farklı saygı duyarımda kendine göre beğen al bence bize sorma insanların kendi fikirleri daha önemlidir.
Konuyu okudunuz mu acaba? Güvenliğin öncelik olduğunu söyledim, tabiki de hoşuma gelen kılıfı alacağım. Ancak hangi kılıfın ne kadar koruma sağladığına dair pek bilgim olmadığından böyle bir konu açtım.

Hocam merhaba şu şartlarda büyük birikimimle Ipad Air 5.Nesil almayı düşünüyorum kılıf konusunda herhangi bir güncelleme durumu var mı acaba birde kırılmaz cam konusu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Kolay gelsin.

Hocam merhaba şu şartlarda büyük birikimimle Ipad Air 5.Nesil almayı düşünüyorum kılıf konusunda herhangi bir güncelleme durumu var mı acaba birde kırılmaz cam konusu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Kolay gelsin.
3. attığımı aldım. Gayet memnunum. Kalitesine diyecek bir şey yok. Başka tarz istiyorsanız da yine Esr tercih edin. Kırılmaz cam kullanmıyorum, paperlike benzeri bir koruma taktım. Ne çok sesli ne de cama yazıyormuş gibi. Satıştan kaldırıldığı için link veremeyeceğim.

3. attığımı aldım. Gayet memnunum. Kalitesine diyecek bir şey yok. Başka tarz istiyorsanız da yine Esr tercih edin. Kırılmaz cam kullanmıyorum, paperlike benzeri bir koruma taktım. Ne çok sesli ne de cama yazıyormuş gibi. Satıştan kaldırıldığı için link veremeyeceğim.
Çok teşekkür ederim çok sağolun

1- Manyetik kılıf. Aslında şıklık ve pratiklik olarak en hoşuma giden bu ama bahsettiğim koşullarda bana hiç güven vermedi.

2- Silikon kılıf. Buna biraz daha sıcak bakıyorum ama yine gereken korumayı sağlayıp sağlamayacağı konusunda kuşkularım var.

3- Sert kılıf. Görüntü ve pratiklik olarak hoşuma gitmese de en yakın olduğum seçenek. Çantayı sıklıkla yere sert bir şekilde koyan biri olduğum için kenarların yamulması çok muhtemel. Hatta laptopun sert kılıfını da kırmışım.

Ben de kılıf arıyorum Amazon’da hibrit kılıflar gördüm hem dışını koruyan bir kılıf hem de ayrı sizin 1. Linkteki gibi manyetik kılıfı vardı. Hatta linkini koyayım;

Bu çok hoşuma gitti ama maalesef pahalı. Aklıma gelen ise şu oldu. Acaba silikon ince kılıf alıp sizin attığınız manyetik kılıfa onunla beraber taksam manyetiği yeterli çalışır mı ve kapanınca taşma yapar mı? Riske girmeye değmez ama sanırım. Emin olamadım fikriniz nedir?

Ben de kılıf arıyorum Amazon’da hibrit kılıflar gördüm hem dışını koruyan bir kılıf hem de ayrı sizin 1. Linkteki gibi manyetik kılıfı vardı. Hatta linkini koyayım;

Bu çok hoşuma gitti ama maalesef pahalı. Aklıma gelen ise şu oldu. Acaba silikon ince kılıf alıp sizin attığınız manyetik kılıfa onunla beraber taksam manyetiği yeterli çalışır mı ve kapanınca taşma yapar mı? Riske girmeye değmez ama sanırım. Emin olamadım fikriniz nedir?
Bunun iç kılıfında da manyetik yüzey var sanırım. Silikon bir kılıfla ne kadar tutar bilmiyorum ama şöyle bir örnekleme yapabilirim. Kalem için silikon kılıf aldığımda manyetizmasında zayıflama olmuştu. Tabletin kılıftan düşme riski vs. olabilir ama emin değilim denemek lazım.

Ayrıca attığınız kılıf Aliexpress'te yarı fiyatına. Denemek için ben de sipariş verebilirim belki. Konsept çok hoşuma gitti.

Ben bugün şu videoyu izlemem üzerine
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu almaya karar verdim. https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08LF2PYV7/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
Çok pahalı olmasından dolayı hala kararsızım aslında siparişi iptal etle göz göze geliyorum ama pişman olmayacağım sanırım. Tek kaygım tasarım anlamında aleti çok kaba gösterebilir ama koruma ve kalem koyma yeri olarak bence en iyisini tercih ettim. Bundan önceki tercihim Spigen'di ama attığım videoda kalemi aldılamadığını gördüm Amazon'daki yorumlarda da aynısı okumuştum bana denk gelmez diye tam sipariş vercekken videoyu görüp vazgeçtim. Yine de hala siparişi iptal edebilirim bu standartta önerisi olan varsa açığım yoksa para sorunu olmayanlar attığım linktekini tercih edebilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı