Kodlama Öğrenmek İçin Kitap Tavsiyesi

aliunvx

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Dell G15 5515 Ryzen 5 5600H RTX 3050
Arkadaşlar bu sene 10. Sınıf'a geçtim ve okulda (yanlış bilmiyorsam) bilgisayar dersinde C#, Pyhton vs. öğreneceğiz. Ben okulda öğrendiğimle kalmayıp kendimi geliştireceğim. (Oyun, yazılım vs. kodlamak için. ) Fakat bu konuda hiçbir fikrim yok. Herhangi bir kitap önerirseniz çok iyi olur. Öğrenmem gereken her şeyin olduğu. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yabancı dilin varsa ve sözlükten kelime açıp bakmak senin için sıkıntı olmayacaksa Udemy'den ücretsiz kurslara bak. Türkçe kaynak oldukça az. İngilizcen iyi değilse sıkıyor İngilizce'de. C++ kitabı almıştım ancak kitap üzerinden öğrenmek çok zor gibi geldi bana.

Not: Bu siteye bakmanı öneririm. Python öğrenmek istiyorum diyenlere genelde bu siteyi yolluyorlar.

Yazarlarını hatırlamıyorum. D&R'da kişisel gelişim ve psikoloji bölümünde bununla alakalı çok kitap var. C#, Java hatta Unity 3D ile oyun programlamayı öğreten kitaplar bile. Bunlardan birini alabilirsin. Arkadaşım C++ ve Python kitaplarını aldı, gayet iyi olduğunu söylemişti.
Ben kitaptansa birisinin öğretmesinden daha iyi anlıyorum. Tercih edersen Udemy'den de bir kurs satın alabilirsin. Çok sık indirimler yapılıyor ve aldığın kurslar hep hesabında kalıyor, istediğin zaman izleyebiliyorsun.

Merhaba bende 10. Sınıfa geçtim ve bilişim kazandım. Okulun hangi ilde olduğunu ve adını öğrenebilirmiyim ? Bir bakarsın aynı yerde okuyoruzdur birbirimizle tanışırız yardımlaşırız.

Önce algoritma mantığını kavramalısın.

Python için yazılı kaynak olarak ücretsizler :

Python için videolu kaynak olarak ücretsizlerden aşağıdakiler :

Python için videolu kaynak olarak ücretliler :

Python yazılı kitap olarak ücretliler :

C# için videolu olarak ücretsizler:

C# için videolu ücretli kaynak:

C# için ücretli yazılı kaynak:

İngilizce bilgisi ve internete ihtiyacın var. Türkçe kitaplarla hiç bir şey öğrenemessin. Türkçe kaynaklar yabancı kaynakların 100'de 1'i kadar bilgi verebilir öğrenciye ve çoğu kavram yalan yanlış anlatılıyor. Yayınevinin iyi olduğunu bildiğiniz kitaplar bile hatalarla dolu özellikle türkçe C C++ kitapları tamamen çöplük, daha undefined behavior ve expression token statement gibi kavramlardan bile bahsedilmiyor. Ve iyi bir bilgisayar mühendisliği okuyacam diye kendini kasma ülkede ihtiyaçtan fazla bilgisayar mühendisliği mezunu var büyük çoğunluğu bilgisayar mimarisi programlama ve algoritma gibi konulardan bi haber diploma mühendisidir. Koç üniversitesi bile yeterli değil orda da kavramlar yanlış anlatılıyor hemde temel kavramlar örneğin koşul deyimlerine koşul komutları denmiş müfredatlarında halbuki programlama dillerinde komut diye bir kavram yoktur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı