C# öğrenmek için kitap tavsiyesi

Yazılım sektöründe araştırmayı bilmek çok önemli. Aklında bulunsun.

C# console mu? Yoksa farklı bir alanı mı (bknz: Windows Forms)?

C# öğrenmek istiyorum. Tavsiye ettiğiniz bir kaynak var mı? Önerileriniz için çok teşekkür ederim.
Kitap alma hatalarına düşüp 1 raf kitap aldım ama hiçbiri internet kadar işime yaramadı. YouTube ve Udemy yeterli ama en büyük kaynak beyniniz. "Öğretmen bulunan bilgiyi ortaya çıkarır." sözünden hareketle diyebilirim ki ihtiyacınız olan iki şey var.
  1. Hayal gücü
  2. Araştırmak
Bu ikisi size yeter, yol gösterici bir kaynak istiyorsanız YouTube'da Murat Yücedağ var bedavaya.

Console ve oyun geliştirmek için.
Console için C# Tutorial (C Sharp) başlangıçta yeterli olacaktır. Oyun içinse Unity düşünüyorsun büyük ihtimal. Unity'le ilgili kurslar ve videolar her yerde mevcut.

Oyun yapmak için matematik bilginin iyi olması gerekiyor, gerekli zamanlarda da fizik bilginin iyi olması gerekli. Her şeyden önce İngilizce ve araştırmanın da iyi olması gerekli. Bunları yapabildiğini düşünüyorsan bir sonraki adıma geçebilirsin.

Sana hiçbir kitabın veremeyeceği, youtube'deki hiç bir eğitim serisinin veremeyeceği sektör bilgilerini ve tecrübelerini Engin Demiroğ hoca veriyor. Youtube de.

Şu playlisti takip et derim, hem C# hem de çok daha fazlasını öğreneceksin. bu eğitime sıfırdan başladığım halde bana çok şey kattı. şiddetle tavsiye ederim. bu eğitimi hakkıyla tamamladıktan sonra istediğin herhangi bir yazılım dilini profesyonelce kendi başına öğrenebilirsin. kolay gelsin, başarılar dilerim.

Kitap'a gerek yok diyorsunuz.
Kitaplar bazı konularda iyi olsa da ilk öğrenimde ben yaralı olduklarını düşünmüyorum. Kitaplar güncellenebilir platformlar olmadıklarından bir değişiklik olunca değiştirilemezler.

İleride özellikle algoritmalarla ilgili ufkunuzu geliştirmek için bu kitapları okuyabilirsiniz. İçlerinde çok sağlam olanlar mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı