Kodlama öğrenmeye hangi dilden başlanmalı?

Resitk00000

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben kodlama öğrenmek istiyorum ama hangi dilden ve hangi şekilde başlayacağımı bilemiyorum. Lise 2'yim ve internet üzerindeki kurslara para vermek pek elimden gelecek bir şey değil. Ve ben uygulamadan öğrenmekte zorlandığım için kullanacağım dile göre bir programda lazım. Sizin bana önereceğiniz yutube kanalı olur, web sitesi olur, yeni başlayanlar için satışa sunulmuş kitaplarda olur. Ne öneriyorsunuz?
Bilgisayar kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben kodlama öğrenmek istiyorum ama hangi dilden ve hangi şekilde başlayacağımı bilemiyorum. Lise 2'yim ve internet üzerindeki kurslara para vermek pek elimden gelecek bir şey değil. Ve ben uygulamadan öğrenmekte zorlandığım için kullanacağım dile göre bir programda lazım. Sizin bana önereceğiniz yutube kanalı olur, web sitesi olur, yeni başlayanlar için satışa sunulmuş kitaplarda olur. Ne öneriyorsunuz?
Bilgisayar kullanacağım.

C++ ders serisi bende 1 hafta once başladım Udemy'den aldıgım kurstan daha akıcı ve anlaşılabilir anlatıyor dil olarak Python öneriyorlar kolay oldugu için sana kalmıs hangisine başlayacagın uygulama icin Visual Studio kullanabilirsin.

Bilgisayar kullanacağım.
Pyhton öğrenebilirsin eğer az buçuk ingilizcen varsa çoğu şeyi kolayca öğrenirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar kullanacağım.
Rehberim mevcut, yararlanabilirsin.

Yazılımın temel mantığı, İngilizce, analitik düşünme becerisi. Bunları öğrenmeye başlamalısın. Öğrenmen gereken bir "dil" yok. Sonrası zaten çorap söküğü gibi gelir.

Bu oldukça kişisel bir soru hangi alana yönelmek istediğinize göre değişir. Frontend? Backend? Web developer? Game developer? Data scientist? Hepsinin kendine has dilleri ve uzmanlık alanları var.

Ama hemen karar vermek istemiyor veya veremiyorsanız Python en iyi çözümdür. Yazması,Okuması vb. oldukça kolaydır. Kaynak olarak Youtube en iyi kaynak olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı