Kodlama Öğrenmeye Nereden Başlamalıyım?

TunaAkcil

Decapat
Yer
Aydın/Nazilli
Daha fazla  
Kodlama hakkında çok bir bilgim yok 1 sene falan önce C++'tan başlamak istemiştim fakat devam ettirmedim. Nereden başlamayacağım hakkında şu an çok bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Bende yeni başlayacağım biraz başladım sayılır da Python ile başla. Uzun araştırmalar sonucunda Python'a karar verdim ben de.. En basiti, öğrenmesi en kolay o. Türkçe anlatan site de mevcut oradan kolayca öğrenebilirsin.

C++ başlangıç için önermem. Başlayacaksan C# veya Java ile başlamalısın. İnternette ders anlatımları bulabilirsin çeşitli sitelerden. Yalnız kodlama için hergün çalışman gerek. 1 hafta bile ara verirsen eski haline dönersin.

Bu cok hayati bir karar degil. C++ asinaligin varsa onunla da devam edebilirsin. Neden biraktin, bence kilit mesele orada. Python ile yeniden baslasan onu neden birakmayacagini dusunuyorsun?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı