Kodlama/Programcılık Nasıl Öğrenilir?

Berkatik

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilişim bölünü okuyorum. Ufaktan kodlama yapıyoruz. C# ve VB de eğitim görüyoruz. Fakat ben bunların dışında da kod yazmak istiyorum. Yani sadece onlara bağlı kalmak bana biraz kısıtlanmak gibi geliyor. Kodlamayı bunlar haricinde nasıl öğrenebilir ve nasıl kullanabilirim? Linux yüklesem ne kadar sürede alışabilirim? Hayatımı programcılık üzerine kurmayı düşünüyorum. Nereden ne şekil başlamalıyım?

Programlama uygulama yapılarak ve geliştirilerek öğrenilir bence. Eğitim setlerini izlemeni ve tekrar etmeni öneririm. Küçük uygulamaları işlevsel hale getirebilirsin. İmkanın var ise kurslara gitmeni öneririm.

Programlama uygulama yapılarak ve geliştirilerek öğrenilir bence. Eğitim setlerini izlemeni ve tekrar etmeni öneririm. Küçük uygulamaları işlevsel hale getirebilirsin. İmkanın var ise kurslara gitmeni öneririm.
Kurs bakıyorum zaten önerebileceğin bir yer var mı? İstanbul ve İzmir içerisinde olabilir.

İstanbuldaysan sana kendi gittiğim ve diğer kurslara oranla hem daha uygun hemde sıfırdan bir temel atman konusunda yardımcı olacak bir yer var eğitmenler ise Türkiyenin isim yapmış kişiler de mevcut mecidiyeköyde C Sistem ve programcıları derneği tavsiye ederim.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı