Kodlama/Programlama için program önerisi

Hangi dili kullanıyorsunuz? Her dilin farklı bir IDE'si var. Eğer C#'sa dediğim programın 2008-10 versiyonu kullanabilirsiniz. Okulda ki çöp PC'ler bile açıyordu.

Visual Studio Code kullanmayı deneyebilirsiniz. Oldukça hafiftir ama Visual Studio 2019 kadar iyi olduğunu söyleyemem. İndir köşesine Visual Studio Code yazılımını eklemiştim. Güncelleştirmeleri isterseniz oradan takip edebilirsiniz.

Hangi dili kullanıyorsunuz? Her dilin farklı bir IDE'si var. Eğer C#'sa dediğim programın 2008-10 versiyonu kullanabilirsiniz. Okuldaki çöp PC'ler bile açıyordu.
Python, Java. C dillerine sonra geçeceğim.
Visual Studio Code kullanmayı deneyebilirsiniz. Oldukça hafiftir ama Visual Studio 2019 kadar iyi olduğunu söyleyemem. İndir köşesine Visual Studio Code yazılımını eklemiştim. Güncelleştirmeleri isterseniz oradan takip edebilirsiniz.

Hocam zaten sistemim onu bile kaldırmıyor. O yüzden bu konuyu açtım.

VS Code için metin editörü demişsiniz fakat yanlış. Bir kaynak kod düzenleyicisidir dolayısıyla VS Code üzerinde örneğin bir Python kodunu compile edebilir ve sonuç alabilirsiniz. Bunu bir metin düzenleyicisi yapamaz.

VS Code için metin editörü demişsiniz fakat yanlış. Bir kaynak kod düzenleyicisidir dolayısıyla VS Code üzerinde örneğin bir Python kodunu compile edebilir ve sonuç alabilirsiniz. Bunu bir metin düzenleyicisi yapamaz.
Bunu amacından dolayı yapmıştım. Aslında bu dediğinizde haklısınız fakat o an böyle yazmayı daha doğru bulduğumu söyleyebilirim. Eğer bir hata var ise tam 8 tane güncelleme ekibi üyesi bu yazılımda mevcut. Yani bir hata var ise muhtemelen düzeltirler. Benim gözümde daha çok metin editörü gibi geldiğinden ötürü böyle yazmıştım ki internette araştırdığımda pek detaylı açıklama bulamamıştım. Biraz karmaşık bir durum söz konusu açıkçası.

Genel itibariyle VS Code.

Ama sadece Python ile uğraşacaksan Spyder güzeldir.
Hocam işte sorunum tam olarak bu noktada başlıyor. Bilgisayarım o kadar kötü ki VS Code bile kaldırmıyor. Ekran kartı ve driver ile ilgili hatalar veriyor, ekran sürekli gidip geliyor veya takılı kalıyor.

Hocam işte sorunum tam olarak bu noktada başlıyor. Bilgisayarım o kadar kötü ki VS Code bile kaldırmıyor. Ekran kartı ve driver ile ilgili hatalar veriyor, ekran sürekli gidip geliyor veya takılı kalıyor.
Ekran kartı ile durumun ne alakası var çözemedim. Ekran gidip geliyorsa falan o zaman sisteminizde başka bir sorun vardır.

Şu anki bilgisayarımı kullanmaya başlamadan önceki eski bozulan bilgisayarımın özellikleri çok düşüktü, zamanında ben de kullanıyordum pek sıkıntı yaşamamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı