Kodlama ve Tasarım için UltraBook Tavsiyesi

Kail

Hectopat
Daha fazla  
Yaza doğru bir dizüstü bilgisayar satınalmayı düşünüyorum. Lise 4 öğrencisi olacağım, yazın genelde okula gideceğim akademik eğitimimi geliştirmek için (yarım günlük) daha sonra haftanın belirli günleri kodlama dersleri alacağım. Hedefim Bilgisayar ile ilgili bir bölüm okumak değil fakat, kodlama öğrenildiği taktirde hem hayalgücü, düşünce sistemi ve denklem kurma becerilerimiz çok gelişiyor. Küçüklüğümden bu yana bilgisayarla hep içli dışlıyım. Yaklaşık 7 yıldır, ortalama günde 3-5 saat kullanım gerçekleştiriyorum fakat bu sene durum değişti baya düştü o rakamlar haftanın 1 günü giriş yapabiliyorum belki fakat yaza bu sayılar artacak.

Çok uzatmadan konuya geçiyorum.

Yazın dediğim gibi hep farklı yerlerde bulunacağım için taşıma konusunda sıkıntı çıkarmayacak bir bilgisayar düşüncem var (yani hafif: ultrabook). Performans konusunda evimde oyun bilgisayarım var, oyun konusunda hiçbir beklentim yok; fakat görüntü kalitesi anlamında iyi ve şık zarif tasarımlı bir ultrabook düşüncem var.
(Yurtdışından alma şansım olabilir yani fiyat çıkarsa max. 5500 gibi olabilir.)
Düşündüğüm bilgisayarlar:
Dell XPS 13
Macbook Air Veya PRO (standart sürüm)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı