Kodlamaya başlamak için en uygun kodlama dili

Neverchanges

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
İyi günler dilerim, malum karantinadayız "uzaktan eğitim" de verim alamadığım için zamanımı kodlamaya ayırmak istiyorum. İlk defa başlıyorum ve hangi kodlama dili ile başlamalıyım?

Geçen bir konuya yine yazmıştım. Ben Java öneriyorum. Hem C kadar zor ve fazla şeyin takibini gerektirmiyor (malloc gibi) hem de Python gibi white space tabanlı değil böylece diğer dillere daha alışık olarak geçersin. Ayrıca C# ile çok benzer diller.

İyi günler dilerim, malum karantinadayız "uzaktan eğitim" de verim alamadığım için zamanımı kodlamaya ayırmak istiyorum. İlk defa başlıyorum ve hangi kodlama dili ile başlamalıyım?

C#,Java, HTML, Python ama sen ne yapmak istiyorsan onu öğren bence. Yani ne iş yapmak istiyorsun. Oyunsa C# veya C++, android uygulama için genelde Java falan. Bunlar gibi.

Bu senin yapacağın projeye göre değişir. Örneğin Web Tasarım yapmak istiyorsan "HTML, CSS" gibi dilleri öğrenmen gerekir. Ama temel bilgiler istiyorsan "ASP, Python, PHP,C# " öğrenmek daha mantıklı çünkü kolay diller diğerlerine göre. Bunları kavradıktan sonra hangi alanda ilerlemek istiyorsan ona göre dillere yönelebilirsin. Biriyle başlasam bunların arasından Python'u seçerdim.Çünkü sade arayüz,rahat dil ve dolu içerik.

Yeni konular

Geri
Yukarı