Kodlamaya nasıl başlanır?

Geliştirici

Decipat
Makaleler
1
Herkese merhaba! Web sitesi üzerinde çalışmalar yapmayı istiyorum fakat açıkçası nereden başlayacağımı tam olarak bilmiyorum. HTML ve CSS konuları üzerinde araştırma yaptım ve sanırım bu 2 dil işime yarayacak. YouTube üzerinde araştırma yaptığımda 2 adet kanal buldum. Bunlar; prototurk ve yakın kampüs adlı kanallar idi. Sizlerden de fikir almak amaçlı bu konuyu açıyorum. Ücretli ( fazla pahalıya kaçmadan makul bir fiyatta ) veya ücretsiz gerçekten de öğretebilen YouTube kanalları önerirseniz sevinirim. İyi sosyaller!

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim düşüncem algoritma mantığını öğrenip c öğrenmeye geçmeniz. Biraz zor ama c den sonra diğer dilleri daha kolay çözüyorsunuz.

Herkese merhaba! Web sitesi üzerinde çalışmalar yapmayı istiyorum fakat açıkçası nereden başlayacağımı tam olarak bilmiyorum. HTML ve CSS konuları üzerinde araştırma yaptım ve sanırım bu 2 dil işime yarayacak. YouTube üzerinde araştırma yaptığımda 2 adet kanal buldum. Bunlar; prototurk ve yakın kampüs adlı kanallar idi. Sizlerden de fikir almak amaçlı bu konuyu açıyorum. Ücretli ( fazla pahalıya kaçmadan makul bir fiyatta ) veya ücretsiz gerçekten de öğretebilen YouTube kanalları önerirseniz sevinirim. İyi sosyaller!
Merhaba,

HTML ve CSS bu işin temeli daha sonra JS (Javascript) dilini öğrenerek çok güzel sayfalar yapabilirsiniz. Web3 tarafında bulunan iş ilanlarına baktığınızda da orada bir açık olduğunu yayınlanan ilanlarının büyük çoğunluğunun JS (React, VUE, TypeScript ...) ile ilgili olduğunu görebilirsiniz.

HTML'i hiç bilmeyen birisi yaklaşık olarak 1 haftada öğreniyor. Biraz bilginiz varsa birkaç gün içinde hızlıca kavrar ve CSS'e geçersiniz. O da yaklaşık olarak bir hafta sürüyor.

Bol bol kod yazarak deneler yapınız. Öğrenme sürecinde ara verdiğinizde çabuk unutuluyor ve maalesef başa dönülmek zorunda kalınıyor. Bu sebeple ara vermeden bir haftada (veya daha kısa bir zamanda) bir konuyu bitiriniz.

Yakın kampüs Türkçe kaynak olarak güzel bir referans, İngilizceniz varsa freeCodeCamp.org'un videosuna da bakabilirsiniz.

HTML Full Course - Build a Website Tutorial

Saygılarımla.

Yeni konular

Geri
Yukarı