Kodlamaya nereden başlanmalı?

Mert_4774

Hectopat
Öncelikle merhaba. Ben lise 1.sınıfım ve kodlamaya merak salıyorum. Mobil oyun veya basit PC oyunları yapmak için Unity gibi şeyler var fakat ben bunlara nereden başlamalıyım onu bilmiyorum. C++ veya Python mu öğrenmeliyim önce?
Ayrıca bunların eğitimi için Udemy'de kurs alınır mı yoksa YouTube falan yeterli olacak mıdır?
Genel bir şekilde nereden başlamalıyım anlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Unity için C# gerekli. C# ile başlayabilirsin ve evet YouTube yeterli para harcamadan Türkçe ve İngilizce kaynakları kullanarak çok rahat öğrenebilirsin. C# ile birlikte Unity videoları dolu YouTube onları da izleyebilirsin.

BTK Akademi'de C# ve Unity dersleri mevcut. İleriki seviyelere çeşitli kaynaklardan bakabilirsiniz. Python ile oyun yapılmaz, C++ gerektiren motorlara erişmek daha zor. Ayrıca C#'da ilerlemeni tavsiye ederim. Gelecek vadediyor.

Udemy'den ilk etapta kurs almanızı pek önermiyorum. YouTube kaynakları yeterli olacaktır.

C++ ve C# bence ilk kez için zor bir dil, direk onunla girmeniz zorlayabilir.
Hangisiyle baslamami önerirsiniz
Unity için C# gerekli. C# ile başlayabilirsin ve evet YouTube yeterli para harcamadan Türkçe ve İngilizce kaynakları kullanarak çok rahat öğrenebilirsin. C# ile birlikte Unity videoları dolu YouTube onları da izleyebilirsin.

Teşekkürler. Onerdigin bir yt kanalı var mı seri şeklinde anlatan ve güzel anlatıma sahip

Yeni konular

Geri
Yukarı