Kodlamaya sıfırdan başlamak için Python doğru bir seçenek midir?

Orta seviye diye bir şey yok. Bütün diller yüksek seviye. Assemble dilleri (onlardan bir kaç tane kaldı) düşük seviye diller. Wikipedia diye bir kaynak var. İstemediğin kadar konu hakkında açıklamalar bulursun. İngilizce olanları oku. Türkçe olanlar sürekli biri tarafından siliniyor, üzerine yazılıyor, düzeltiliyor yada yanlış tercüme edilmiş olabiliyor.

Async olmasi her kosulda performans kazanimi saglamaz. Daha async programlamanin performans ile iliskisini bilmiyorsun.

Heavy workload backend islerinde JS kullanilmaz ayrica.

Bence sagda solda teknik bilgisi yuksek insanlarin arasinda "Async oldugu icin cok performansli abi" gibi junior laflar etme, kalbin kirilmasin.
Evet ne kadar profesyonel olduğun üslubundan belli oluyor. Tahrik edici üslubuna karşılık verecek vaktim yok ne yazık ki. Sunduğun önermeye referans vermeyi bırak kendi fikrini dahi ifade edemeyen biriyle sağlıklı bir iletişim kurma gibi bir beklentim yok sadece yaptığın saldırıya binaen oluşan cevap hakkımı kullandım. Arkadaşın konusunu da daha fazla kirletmeye hakkımız olduğunu düşünmüyorum. O yüzden bu sana son yanıtım olacak.

Profilin açıkken biraz inceledim.Bu siteye yazdığın mesaj sayısı, sıklığı ve ortalama mesaj uzunluğuna binaen ufak bir inference yaptım. Bunu yaparken de R kullanacaktım ama senin gönlün olsun diye Python'da çalıştım. Yani hakikaten burada bu kadar boş vakit geçirebildiğine göre sektör adına çok değerli bir isim olmalısın(!) Maşallah ego da tavan. Senin iyi bir mühendis veya yazılımcı olduğuna dair olan algim son mesajınla epey evrildi. Olsa olsa kıdemli bir şefsindir diye düşünüyorum artık. Boş işler müdürü olabilir mesela. Aylık 200 TL steam bakiyeni, zero cola ve burger masraflarını da müessese karsiliyorsa ne ala kısa dönem çıkmış sana keşke hepimize nasip olsa.

Biraz latife yapayım dedim hemen alınma. Son mesajından anlaşıldığı üzere asabi ama bir o kadar renkli bir ruhun var. Şaka bir yana misal karım olsan ya da kızım olsan evet kalbimi kırma potansiyelin olabilirdi ama gerçi sen de haklısın. Parayla imanın kimde olduğu belli olmazmış. Senin ciddi anlamda iyi bir firmada yöneticilik yapıyor olma olasılığın yüksek zira bu kadar balon özgüven, boş laf bu coğrafyada ancak yöneticilerde denk geliyor. İşine saygı duyanlar müstesna...

Sana karşı teklifim hala geçerli. İddia ettiğin noktadaki referanslarını merak ediyorum 'senior'. Dünya küçük inşallah atıp tuttuğun kadar sektörün icindesindir de bir gün bir yerde karşılaşırız. Stay home and peace.

Geri
Yukarı