Kodland dolandırıcılığı (Unity, Phyton)

Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
Unity oyun kodlaması almak için 2022'nin Temmuz aylarında öğretmen yardımıyla bir kodlama kursu arıyordum. Instagram'da gezerken Kodland adlı platform önüme çıktı. O zamanda baya bir aceleciydim, ailemde bir şey başardığımı görmek istiyordu. Deneme dersinde işte dediler ki "Oyun kodlaması Unity ve Phyton gibi bir çok seçenekleri yapabilirsiniz. 8-16-32-64 gibi ders dilimleri bulunmakta, 32 derslik olanını alırsanız Unity ve Phyton içine giriyor" denildi. Bizde 32 derslik aldık, başlangıçta memnun kaldık. Sonrasında Unity ile çalışma yapmadığımızda, soru sordum. Ardından 0212'li Kodland numarası bana dediği şey " Sizi deneme dersindeki öğretmen yanlış bilgi vermiş, böyle bir şey yok sadece Phyton Basic var" dedi. Kardeşim ben hem bu paketi satın alıyorum, hem de Unity olmadığını daha yeni mi öğreniyorum? Deneme dersinde 32 derslik olanı alırsanız, Unity var dediler. Bu firmayı tercih etmeyin ettirmeyin. 32 ders 3.500TL para verdim, haram zehir zıkkım olsun çocuklarınızdan çıksın. Az para mı lan 3.500TL? Giderdim Udemy'den kurs alırdım daha iyi fiyata denk gelirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Unity oyun kodlaması almak için 2022'nin temmuz aylarında öğretmen yardımıyla bir kodlama kursu arıyordum. Instagram'da gezerken Kodland adlı platform önüme çıktı. O zamanda bayağı bir aceleciydim, ailemde bir şey başardığımı görmek istiyordu. Deneme dersinde işte dediler ki "Oyun kodlaması Unity ve Python gibi birçok seçenekleri yapabilirsiniz. 8-16-32-64 gibi ders dilimleri bulunmakta, 32 derslik olanını alırsanız Unity ve Python içine giriyor" denildi. Bizde 32 derslik aldık, başlangıçta memnun kaldık. Sonrasında Unity ile çalışma yapmadığımızda, soru sordum. Ardından 0212'li Kodland numarası bana dediği şey " Sizi deneme dersindeki öğretmen yanlış bilgi vermiş, böyle bir şey yok sadece Python Basic var" dedi. Kardeşim ben hem bu paketi satın alıyorum, hem de Unity olmadığını daha yeni mi öğreniyorum? Deneme dersinde 32 derslik olanı alırsanız, Unity var dediler. Bu firmayı tercih etmeyin ettirmeyin. 32 ders 3.500TL para verdim, haram zehir zıkkım olsun çocuklarınızdan çıksın. Az para mı lan 3.500TL? Giderdim Udemy'den kurs alırdım daha iyi fiyata denk gelirdi. Allah belanızı zehir zıkkım olsun.

Hocam keşke Unity kendi sitesine baksaydınız ücretsiz kurslar var orada. Hem videoyla anlatım yapıyorlar İngilizce olmasını sıkıntı etmeyin videoların alt yazılarını çeviri yapabiliyosunuz. Bu kursla başlamanızı öneririm ama ilk önce bir C# temellerini öğrenin bu siteyede bir bakın.

Hocam keşke Unity kendi sitesine baksaydınız ücretsiz kurslar var orada. Hem videoyla anlatım yapıyorlar İngilizce olmasını sıkıntı etmeyin videoların alt yazılarını çeviri yapabiliyosunuz. Bu kursla başlamanızı öneririm ama ilk önce bir C# temellerini öğrenin bu siteyede bir bakın.
Bir şekilde başlayacağız hocam.. Keşke o parayı Udemy kursuna verseydim. Haram zıkkım olsun o firmaya, o firmaya para veren aklımı

Bir şekilde başlayacağız hocam. Keşke o parayı Udemy kursuna verseydim. Haram zıkkım olsun o firmaya, o firmaya para veren aklımı

Hocam bence şimdiden başlayın ben başlayalı 3 hafta oldu ve bayağı ilerleme kaydettim. Her gün kursu az-az yaparak başlayın derim.

Hocam para iadesi yapmıyorlar mı? Tüketici hakem yetine şikayet edebilirsiniz. 3.5k az bir para değil. Yalan yanlış bilgiler veren firmalara kaptırmayın paranızı.

Hocam para iadesi yapmıyorlar mı? Tüketici hakem yetine şikayet edebilirsiniz. 3.5k az bir para değil. Yalan yanlış bilgiler veren firmalara kaptırmayın paranızı.
32 dersten 4 ders felan kaldı hocam. Hakem heyetine olmadı başvuracağız ya. Ama elimizde herhangi bir kanıt yok

@Fexed Sitesinde bile 32 ders Unity verileceği yazıyor. Fakat verilmiyor, her dersin video kaydı bende var. Bunlarla hakem heyetine verilebilir mi?

32 dersten 4 ders falan kaldı hocam. Hakem heyetine olmadı başvuracağız ya. Ama elimizde herhangi bir kanıt yok.

@Fexed sitesinde bile 32 ders Unity verileceği yazıyor. Fakat verilmiyor, her dersin video kaydı bende var. Bunlarla hakem heyetine verilebilir mi?

Yeterli tüm delilleri, size yanlış bilgi veren öğretmen ile konuşmalarınızın ekran görüntülerini alarak başvuru yapabilirsiniz. Geriye ise THH'ne kalmış bir şey. Bu arada geçmiş olsun.

Yeterli tüm delilleri, size yanlış bilgi veren öğretmen ile konuşmalarınızın ekran görüntülerini alarak başvuru yapabilirsiniz. Geriye ise THH'ne kalmış bir şey. Bu arada geçmiş olsun.
Tek sorun deneme dersindeki yanlış bilgi veren öğrenmenin kaydı olmaması.

Şimdi de bana dedikleri şey "Ek paket satın almanız lazım" diyorlar. Yok kardeşim başka isteğiniz? Hakem heyetine verdim, bu firmalara bulaşmayın.

Paramı geri aldım, hakem heyeti olmasaydı paramı geri göndermeyeceklerdi. Paramın tamamını hakem heyeti sayesinde aldım. Bu firmaya bulaşmayın, bulaştırttırmayın.

28.05.2023

Son düzenleme:

Geri
Yukarı