Kodsuz oyun yapmak

Merhabalar kod konusunda çok az bilgim var ve Android markete oyun çıkarmak istiyorum. İnternetten baktığım zaman Unity en üst sırada ama kod yazmayı bilmiyorum. Bana kodsuz oyun yapma sitesi veya çok az bilgimle yapabileceğim siteler önerir misiniz? Scratch diye program buldum basit oyun yapma konusunda başarılı ama APK olarak ayarlanamıyor diyorlar. E haliyle Android markete çıkaramam.

mqdefault.jpg

Buraya bakan herkes olur gibi:

Merhabalar kod konusunda çok az bilgim var ve Android markete oyun çıkarmak istiyorum. İnternetten baktığım zaman Unity en üst sırada ama kod yazmayı bilmiyorum. Bana kodsuz oyun yapma sitesi veya çok az bilgimle yapabileceğim siteler önerir misiniz? Scratch diye program buldum basit oyun yapma konusunda başarılı ama APK olarak ayarlanamıyor diyorlar. E haliyle Android markete çıkaramam.
Scratch ile APK uygulama yapmak mümkün. Çok etkili bir method var bulursam atarım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak Android Studio'da üstteki barı kaldırma ve ekranı yatay tutma kodu bulup ilgili yere yapıştırırsanız, işte! Oyununuz hazır.

Edit: Bu arada Scratch uygulamasının kare çözünürlüklü olmasına da çözüm var.
HTMLifier'de Scratch projesini APK'ya çevirirken şu seçeneği aktif ediyoruz:

Strecth the stage to fit

Bu seçenek çözünürlüğü genişletir. Oyun daha geniş gözükecektir. Kuklaların ince gözükmesi için Scratch içinden kuklanın resmini olduğundan da ince hale getirmek gerekir.

Yapamadığın yer olursa sorabilirsin.

Geri
Yukarı