Kodsuz oyun yapmak

Merhabalar kod konusunda çok az bilgim var ve Android markete oyun çıkarmak istiyorum. İnternetten baktığım zaman Unity en üst sırada ama kod yazmayı bilmiyorum. Bana kodsuz oyun yapma sitesi veya çok az bilgimle yapabileceğim siteler önerir misiniz? Scratch diye program buldum basit oyun yapma konusunda başarılı ama APK olarak ayarlanamıyor diyorlar. E haliyle Android markete çıkaramam.

Kodsuz değil, kod yazmadan deyin bari. Ayrıca oyun kodsuz yapılmadı, proje kodsuz yapıldı. Oyun dediğiniz kod yazılarak yapılan modellerin toplamı sadece. Kodsuz değil.

3 Boyutlu modelleri kod yazarak mi yapıyorsun?

Her şey model yapmakla bitmiyor ki, onları yayınlamadan önce bir mekanikleri olması için elbette kod yazıyorsunuz.

Anlatırken hata yapıyorsun, "kod yazılarak yapılan modeller", "bu modeller kod yazılmadan mı yapıldı sanıyorsun?" gibi argümanların var.
  • Bir 3D model yaparken kodlama bilgisine veya herhangi bir programlama beceresine ihtiyaç duymazsın, gerekli değildir.
  • Oyun yapmak için ise kod bilgisine ihtiyaç duyarsın ama gerekli değildir. Programlama bilgisine ihtiyaç duyarsın ve gereklidir.

Anlatırken hata yapıyorsun, "kod yazılarak yapılan modeller", "bu modeller kod yazılmadan mı yapıldı sanıyorsun?" gibi argümanların var.
  • Bir 3D model yaparken kodlama bilgisine veya herhangi bir programlama beceresine ihtiyaç duymazsın, gerekli değildir.
  • Oyun yapmak için ise kod bilgisine ihtiyaç duyarsın ama gerekli değildir. Programlama bilgisine ihtiyaç duyarsın ve gereklidir.
Ben model yaparken demedim zaten, model yaptıktan sonra... dedim. Bir modeli direkt paylaşmazlar. Model paylaşırken ses entegrasyonu ya da mekanik/hareket gibi işlemlerin modele entegresi için kod yazmak da gereklidir.

Ben model yaparken demedim zaten, model yaptıktan sonra... Dedim. Bir modeli direkt paylaşmazlar. Model paylaşırken ses entegrasyonu ya da mekanik/hareket gibi işlemlerin modele entegresi için kod yazmak da gereklidir.

Dostum hatalı anlatım yapıyorsun. Yazdıklarını okuyan bir kişi muhtemelen oyun yapmak için kodlama bilgisinin gerekli olduğunu anlar. Model yapmak için bile kod bilgisinin gerekli olduğunu düşünür. Tekrarlıyorum, oyun yapmak için kod bilgisi gerekli değildir ama ihtiyaçtır. Modelleme ile kodlama tamamen ayrı zaten.

Yazdıkların arasında "model yaptıktan sonra..." kısmını bulamadım. Çift tırnak içine aldıklarımı senin mesajlarından alıntıladım ve kod yazılarak yapılan model lafını ilk defa senden duydum, bunu okuyan bir insan modellerin kodla yapıldığını düşünür ve yanlış bilgi edinir. Net!

Mobil bir oyun stüdyosunda çalışıyorum ve tasarımcılarımız bizimle model paylaşırken tek satır kod yazmıyorlar, ses veya mekanikte onların çok umurunda olmuyor açıkçası.

Beni yanlış anlama ama yazdıklarını okuyunca bu konulara yeterince hakim olmadığını görüyorum ve insanları yanlış yönlendiriyorsun.

Dostum hatalı anlatım yapıyorsun. Yazdıklarını okuyan bir kişi muhtemelen oyun yapmak için kodlama bilgisinin gerekli olduğunu anlar. Model yapmak için bile kod bilgisinin gerekli olduğunu düşünür. Tekrarlıyorum, oyun yapmak için kod bilgisi gerekli değildir ama ihtiyaçtır. Modelleme ile kodlama tamamen ayrı zaten.

Yazdıkların arasında "model yaptıktan sonra..." kısmını bulamadım. Çift tırnak içine aldıklarımı senin mesajlarından alıntıladım ve kod yazılarak yapılan model lafını ilk defa senden duydum, bunu okuyan bir insan modellerin kodla yapıldığını düşünür ve yanlış bilgi edinir. Net!

Mobil bir oyun stüdyosunda çalışıyorum ve tasarımcılarımız bizimle model paylaşırken tek satır kod yazmıyorlar, ses veya mekanikte onların çok umurunda olmuyor açıkçası.

Beni yanlış anlama ama yazdıklarını okuyunca bu konulara yeterince hakim olmadığını görüyorum ve insanları yanlış yönlendiriyorsun.
''Her şey model yapmakla bitmiyor ki, onları yayınlamadan önce bir mekanikleri olması için elbette kod yazıyorsunuz.'' Bu kısımdan bahsetmiştim. Merak etmeyin yeteri kadar bilgim var sadece kendimi anlatamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı