Köpeğim Bahçemizde Tavuk Öldürdü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlk defa bir kurdun tavuk avladığını görüyorum :). Vahşi ortamdan çıkınca neye saldıracağını unutmuş herhalde :).

Senin konun tabi ama bence o köpeğin onu yapması çok yanlış ki o da bir canlı. Nasıl besliyor ve eğitiyorsun bilmiyorum. Başlıkta yazılan "cinayet" terimi de hiç hoş durmamış bence.

Bizi yeme teşebbüsünde bulunmadı henüz.
Daha çok boş boş yorum yapanları yedirtme niyetindeyim :)

Arkadaşım bu bir Sibiryakurdu. Milletin sokağa saldığı tavuklar ile kutu kutu pense oynamak gibi bir zorunluluğu yok.
Nasıl ki köpek kediyi kovalar, bu da kendinden küçük her şeyi kovalar. Buna kuşlar bile dahildir.

Köpeğe nasıl baktığımızı bilen biliyor, kaçtığında bulmak için haftalarca aradığımızı da bilen biliyor, ararken yaptığımız kazaları da bilen biliyor.
Bana burada köpeğe kötü bakıyorsun tavırları yapma, bir köpeğe ancak bu kadar değer verilir, bu kadar ilgi gösterilir.

Ben senin köpeğe kötü baktığını, sevmediğini ve köpeğin doğasının ne olduğunu bilmediğimi söylemedim. Bunları bilmeyenlere öğretirsin. Köpeğe herkesin verdiği değer ve ilgi farklıdır. Ancak bu kadar diyemeyiz. Kişi ve kişilere göre değişkenlik gösterir. Her köpek eğitimle şekillenebilir ve o kalıpta devam edip büyüyebilir. Eğitim buradaki en önemli nokta. Her insan köpek eğitebilir ama köpek bu eğitime nasıl karşılık veriyor ve nasıl uyguluyor önemli kısmı burada. Köpek bu doğası bu demek yeterli değil, kaçmak gibi bir şey bu. Sonuç itibari ile evcil ve kurtlar zeki hayvanlardır. Eğitime en elverişli hayvan cinslerinden biridir. Bir köpeği beslemeye karar verdiysen zaten onun tüm sorumluluklarını kabul etmişsin demektir.

Bu yazdıklarım benim düşüncelerim seni kötü hissettirdi ise kusura bakma bir daha yazmam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayvanlar içgüdüsüyle hareket eder, aklı ile değil çünkü akılları yoktur.

Sibirya kurtlarının eğitiminin ne denli zor olduğunu, özgürlüklerine aşırı düşkün olduklarını bilmeyen yok. Aksini iddia ediyorsanız bilmiyorsunuz demektir.
Durdur yere konu bölündü.

Yeni fotoğraflarını da atacağım :) Bizim kurt tavuk yedi demekten çekinmiyorum açıkçası.

Ornitorenk mi o?

Benim köperğim vardı canlı canlı tavuk yiyecekti :D Ben de korkutarak tavuğu aldım ama komşunun tavuğunu yemiş :D

Arkadaşlar bu köpek bütün mahalleye musallat oldu :) Geçen zaman aralığında 2 tane daha tavuk getirdi bahçeye. Az önce 3. tavuğu elinden zor kurtardık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı